×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Aż 1/3 Polaków nigdy nie dostała awansu

  • Autor: PM
  • 17 mar 2023 11:16

Ambitni pracownicy potrzebują wyzwań, dają im one poczucie spełnienia i rozwoju. Jednak ponad 1/3 Polaków nigdy nie dostała awansu w pracy, a ponad 2/3 nie awansowały w ciągu ostatnich 3 lat.

Aż 1/3 Polaków nigdy nie dostała awansu
Blisko 3/4 badanych pracowników uważa regularne awanse za istotny i kluczowy element ich kariery zawodowej. Tymczasem, ponad 1/3 z nich nigdy nie otrzymała awansu w pracy, a 2/3 w ciągu ostatnich 3 lat (fot. Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Ponad 1/3 Polaków nigdy nie dostała awansu w pracy, a ponad 2/3 nie awansowało w ciągu ostatnich 3 lat. Tymczasem niemal 3/4 badanych pracowników uważa, że regularne awanse to istotny i kluczowy element ich kariery zawodowej.
  • Poszukiwanie kandydatów na stanowiska menedżerskie wewnątrz organizacji to oszczędność czasu i środków dla pracodawcy, a dla pracownika sygnał, że ma szanse się rozwinąć w strukturach swojej organizacji.
  • Takie rozwiązanie spotyka się częściej za granicą niż w Polsce. Decydują się na nie głównie duże firmy.

Wielu menedżerów firm nie docenia osób w nich zatrudnionych i uważa, że Polacy pracują głównie dla pieniędzy, docenianie ich ma drugorzędną rolę. Jak pokazują badania przeprowadzone przez InterviewMe, są to mylne spostrzeżenia.

Wewnętrzna rekrutacja to w zasadzie same zalety

Niezależnie czy mowa o dłuższej czy krótszej perspektywie, umożliwienie pracownikom rozwoju wewnątrz organizacji oraz przygotowanie ich do innych, nowych lub większych zadań w ramach firmy, jest bardzo korzystne. Z perspektywy firmy, umożliwia to zaoszczędzenie czasu oraz zasobów, które trzeba by było zaangażować w proces poszukiwania nowego, idealnego kandydata, co przyspiesza proces rekrutacyjny. Z drugiej strony pojawia się większa pewność, że możliwości i aspiracje kandydata zostaną dopasowane do oczekiwań firmy, wymagań danego stanowiska, a także kultury organizacji i zespołu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Aż 1/3 Polaków nigdy nie dostała awansu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Miętus 2023-03-18 06:38:58

    Pracy nie zmieniali...?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA