PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Awanse w Amazonie. Ponad 600 w rok, ponad 2300 w siedem lat

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 9 mar 2021 18:30

Dokładnie 2 358 pracowników centrów logistycznych awansowało od momentu rozpoczęcia działalności Amazona w Polsce (czyli od 2014 roku), natomiast 601 otrzymało awans na wyższe stanowiska tylko w 2020 roku.

Awanse w Amazonie. Ponad 600 w rok, ponad 2300 w siedem lat
Adam Śródecki, senior operations manager w centrum logistycznym Amazona w Łodzi (fot. Amazon)
REKLAMA
  • Amazon jest obecny w Polsce od 2014 roku i zatrudnia na stałe ponad 18 000 osób.
  • W 2020 roku awans na wyższe stanowisko otrzymało 601 pracowników centrów logistycznych. 
  • W sumie od początku działalności Amazon w Polsce awansowało 2 358 pracowników centrów.

„Postaw na Swój Rozwój” to program dla pracowników Amazona, którym zależy na nowych kompetencjach i zmianie zawodu. Dzięki niemu osoby, które pracują w firmie co najmniej rok, mogą otrzymać dofinansowanie do 26 000 zł w ciągu 4 lat na opłacenie czesnego oraz kursów i materiałów edukacyjnych. Uczestnicy programu nie są związani żadną umową lojalnościową. Do tej pory na całym świecie w programie „Postaw na Swój Rozwój” wzięło udział 40 000 osób. Najpopularniejszymi kursami zawodowymi w 2020 roku w Polsce są takie kierunki jak transport, informatyka oraz mechanika i rzemiosło.

Czytaj więcej: Awans nie musi być w górę. Są inne możliwości

Skorzystanie z programu to jedna z wielu ścieżek rozwoju kariery zawodowej, jaką oferuje gigant e-commerce. Właśnie podsumował efekty swoich działań i podał dane na temat liczby pracowników, którzy awansowali w centrach logistycznych Amazona. Dokładnie 2 358 pracowników centrów logistycznych awansowało od momentu rozpoczęcia działalności firmy w Polsce (czyli od 2014 roku), natomiast 601 otrzymało awans na wyższe stanowiska tylko w 2020 roku. Ponadto, polscy pracownicy sprawują kierownicze funkcje w strukturach operacyjnych organizacji w skali europejskiej i globalnej.

- Nasi pracownicy mają wiele możliwości rozwoju w firmie i cieszymy się, że tak wielu z nich to się udało - mówi Marta Dworowska, dyrektor HR w Amazon Fulfillment Polska.

Awans w Amazon

Jedną z osób, która ma za sobą wiele szczebli kariery zawodowej jest Adam Śródecki, senior operations manager w centrum logistycznym w Łodzi, który w Amazonie pracuje od 2014 roku. Zaczynał jako pracownik poziomu początkowego w centrum logistycznym Amazona w Sadach pod Poznaniem i od tego czasu obejmował kolejno role team leadera, UE central flow lead, EU central flow area managera oraz operations managera. Obecnie pracuje jako senior operations manager w Amazonie w Łodzi. W wolnym czasie Adam pracuje jako wychowawca w miejscowym domu dziecka. W grudniu zdobył nagrodę Amazon Box Stars w uznaniu za jego dodatkową pracę i zaangażowanie w pomoc innym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Awanse w Amazonie. Ponad 600 w rok, ponad 2300 w siedem lat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA