×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Automatyzacja. Milenialsi boją się robota jako "kolegi z pracy"

  • Autor: GP
  • 28 wrz 2017 11:15

Wkraczanie robota do pracy to trend odbierany pozytywnie przez pracowników. Największy sceptycyzm wobec całego procesu podnosi pokolenie milenialsów.

Automatyzacja. Milenialsi boją się robota jako "kolegi z pracy"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Międzynarodowa firma analityczna ds. innowacji Market Cube upubliczniła swój nowy raport o nastawieniu pracujących do robotów. Publikowane zestawienie nosi znamienny tytuł "Stan automatyzacji w 2017 r." Badanie ujrzało światło dzienne w drugiej połowie września. Wśród wyników, jakie zauważyli analitycy z USA i Indii, pojawiła się niechęć pokolenia milenialsów do robotów.

71 proc. badanych w przedziale wiekowym pokolenia milenijnego jest pozytywnie nastawionych do robotów, gdy w całej grupie badanych to aż 97 proc. Te osoby wierzą, że roboty usprawnią wydajność i komfort pracy.

Czego boi się 29 proc. milenialsów?

Niepokój pozostających poza wspomnianą grupą 71 proc. milenialsów jest powodowany obawą o etat. 33 proc. z nich spodziewa się, że ich obowiązki będzie wykonywać w niedalekiej przyszłości automat. 43 proc. idzie dalej. Boi się, że robot odbierze im nie tylko pracę, ale i poczucie własnej wartości jako pracownika.

50-latkowie patrzą optymistycznie

Najbardziej spokojne nastawienie do automatyzacji mają osoby po 50. roku życia. Im wyższy wiek w tej grupie postępuje, tym większy optymizm. Tylko 18 proc. osób między 50 a 69 rokiem życia jest zaniepokojonych robotyzacją pracy.

Robot już na stałe

- Analiza pokazuje, że użycie robotów w różnych branżach produkcji czy usług już jest powszechne - podkreślano w notce z wyników badania. - Zwłaszcza jest to widoczne w produkcji okien, drzwi i innego sprzętu. Przewidujemy, że do 2020 roku każdy pracujący będzie miał styczność z robotem w takiej lub innej formie.

Badanie przeprowadzone przez Market Cube obejmowało reprezentatywną pod względem branż gospodarczych grupę ponad tysiąca pełnoletnich pracowników. Ankietowanych pytano także o ich nawyki w pracy, dominowali pracownicy spędzający ponad pół dnia przed komputerem.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Automatyzacja. Milenialsi boją się robota jako "kolegi z pracy"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2017-09-28 18:56:26

    Milenialsi się boją, bo często niewiele jeszcze potrafią i zamiast zajmować się pracą wolą przeglądać portale społecznościowe. A robot od początku będzie miał odpowiednie umiejętności i będzie pracować bez przerw.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA