Właściciele samochodów, którzy używają ich do celów zarobkowych - np. taksówkarze, czy urzędnicy państwowi nie będą mogli korzystać z publicznych ładowarek Supercharger Tesli.

• Tesla zaktualizowała zasady korzystania ze swoich publicznych ładowarek Supercharger.
• W myśl nowych regulacji, z urządzeń nie będą mogli korzystać ci właściciele samochodów, którzy używają ich do celów zarobkowych - np. taksówkarze, czy urzędnicy państwowi.
• Publicznie dostępne ładowarki są przeznaczone dla tych właścicieli samochodów marki, którzy nie mają możliwości ładowania baterii w pracy bądź w domu.
Nowe zasady korzystania z ładowarek Supercharger dotyczą urządzeń na całym świecie, a także wszystkich samochodów marki Tesla - niezależnie od tego, czy zostały zakupione bezpośrednio, czy na rynku wtórnym.
Firma zastrzegła sobie również prawo do wyłączenia spod nowych zasad określonych stacji ładowania pod wpływem szczególnych okoliczności.
Jak mówi Tesla, publicznie dostępne ładowarki Supercharger są przeznaczone dla tych właścicieli samochodów marki, którzy nie mają możliwości ładowania baterii w pracy bądź w domu. Jeśli ładowarki wykorzystywane są w nieodpowiedni sposób, "negatywnie wpływa to na dostępność usługi ładowania dla innych" - informuje na swojej stronie internetowej firma.
Czytaj też: Samochody elektryczne w Polsce w 2018 r.? To możliwa i realna przyszłość
Rzecznik Tesli jednocześnie poinformował, że firma "zachęca do korzystania z samochodów marki Tesla w celach biznesowych", a koncern planuje podjąć współpracę z klientami biznesowymi w celu znalezienia odpowiednich rozwiązań do ładowania ich samochodów.
Tesla monitoruje sposób korzystania ze swoich samochodów, wobec czego zakaz będzie egzekwowany; kierowcy, którzy będą korzystać z ładowarek w nieodpowiedni sposób, mogą dostać oficjalne ostrzeżenie i wezwanie do zaprzestania. Firma może również zablokować im możliwość korzystania z publicznych stacji ładowania.

KOMENTARZE (0)