×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Atrakcyjne pożyczki dla firm. W puli ponad 160 mln zł

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • Opublikowano: 6 gru 2019 12:31

Ponad 160 mln zł na nowe, atrakcyjne pożyczki dla przedsiębiorców - taką kwotą dysponuje Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, spółka samorządu województwa. Środki, które przeznaczone są na inwestycje firm pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. O wsparcie można się ubiegać za pośrednictwem instytucji finansowych.

Atrakcyjne pożyczki dla firm. W puli ponad 160 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Celem działania samorządowej spółki Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju jest wspieranie i promowanie rozwoju województwa poprzez wprowadzanie na regionalny rynek zwrotnych instrumentów finansowych.
  • KPFR dysponuje kapitałem w wysokości ponad 620 mln zł przeznaczonym na pożyczki i poręczenia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
  • Kapitał ten pochodzi w znaczącej części ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju wybiera instytucje finansowe, które bezpośrednio oferują pożyczki i poręczenia przedsiębiorcom działającym w naszym regionie. Obecnie w ofercie funduszu znajdują się pożyczki na inwestycje, pożyczki obrotowe oraz pożyczki na zakup nieruchomości. Z tego wsparcia skorzystało ponad 800 przedsiębiorców, którym na realizację przedsięwzięć wypłacono łącznie ponad 150 mln zł.

- Instrumenty zwrotne są ważnym elementem kreowania polityki gospodarczej województwa. Ich zaletą jest to, że środki wracają do budżetu i mogą wesprzeć rozwój kolejnych firm. Staramy się dostosowywać naszą ofertę do potrzeb przedsiębiorców, dlatego uruchomiliśmy kolejne wielomilionowe środki, które przeznaczone są na pożyczki na bardzo korzystnych warunkach - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj też: Podlaskie: Miliony z UE na pożyczki dla firm

Pożyczki oferowane są na nowych, bardzo atrakcyjnych warunkach. Na cele inwestycyjne można otrzymać do 5 mln zł z oprocentowaniem w wysokości nawet 0,5 proc. Przedsiębiorcy mogą także skorzystać z premii w postaci obniżonego oprocentowania za terminową spłatę pożyczki.

Przedsiębiorca zainteresowany wsparciem musi wybrać instytucję, z pomocy której chce skorzystać. Pożyczek udzielają: Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Konsorcjum Banków Spółdzielczych tj. lider: Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku, partnerzy: Bank Spółdzielczy w Toruniu, Bank Spółdzielczy w Koronowie, Polska Fundacja Przedsiębiorczości ze Szczecina. 

Czytaj też: Pożyczka bez zdolności kredytowej - okazja czy niebezpieczeństwo?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Atrakcyjne pożyczki dla firm. W puli ponad 160 mln zł
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA