Asseco zmodyfikowało system informatyczny ARiMR

• Asseco zmodyfikowało system informatyczny wykorzystywany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do przekazywania dopłat bezpośrednich dla rolników.
• Dzięki zmianom wysokość dopłat osiągnęła zakładany poziom.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Asseco zmodyfikowało system informatyczny ARiMR

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

19 cze 2016 14:46


Firma wprowadziła niezbędne modyfikacje, a ARiMR osiągnęła wymagane przez UE wskaźniki dopłat w Kampanii 2015. Polscy producenci rolni otrzymali w terminie należne im środki finansowe. Konieczność wdrażania nowych modułów informatycznych była efektem zmian w zasadach przyznawania płatności.

- Zakres zmian i rozbudowy systemu SIA niezbędny do wdrożenia był ogromny, kilkunastokrotnie większy niż w poprzednich latach. Powstało ryzyko, że do 30 czerwca ARiMR nie wykona wypłat ponad 95 proc. koperty finansowej, co powodowałoby sankcje ze strony UE - komentuje Witold Malina, dyrektor Pionu Rolnictwo w Asseco Poland.

Zobacz też: Obchody 40. rocznicy wystąpień robotniczych z czerwca 1976 r.

- Pomimo ogromnej presji udało nam się zakończyć ten projekt sukcesem i ARiMR otrzymała system informatyczny, pozwalający na wypłatę ok. 98 proc. dopłat do pierwszych dni czerwca. O skali rozbudowy systemu informatycznego niech świadczy fakt, że komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi przesunął termin z 30 czerwca do 15 października, bo wiele krajów UE nie poradziło sobie z tym wyzwaniem. W Polsce się udało. Nie byłoby to możliwie bez ogromnego zaangażowania ARiMR oraz naszych specjalistów. Dzięki konstruktywnemu podejściu kierownictwa ARiMR i współpracy obydwu zespołów, mogliśmy na bieżąco reagować na wszystkie pojawiające się wyzwania i etapowo wdrażać kolejne moduły systemu - dodaje.

Obecnie ponad 99 proc. beneficjentów otrzymało dopłaty. Na ich konta trafiło ok. 14 mld zł płatności bezpośrednich. - Był taki czas, że zastanawialiśmy się, czy w ogóle wypłacimy te środki – informuje Daniel Obajtek, prezes ARiMR.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mam dość klamstw 2016-07-26 22:32:06

A w mazowieckim wszyscy mają wy.....bane na terminowość, nadal nie dostałem płatności a nasz niedoszły poseł Sadoch (SLD, okręg Siedlecki) powiedział że do końca czerwca Kierownicy BP przekażą zlecenia.... Oszust!