Artiglo: Start-up łączy grafików z całej Polski

• Graficy, którzy chcieli sprzedawać produkty ze swoimi projektami musieli do tej pory współpracować z istniejącą na rynku marką lub otworzyć własną działalność.
• Teraz dzięki platformie Artiglo ich autorskie projekty mają szansę ujrzeć światło dzienne na przedmiotach codziennego użytku.
• Start-up współpracuje już z ponad 170 artystami, również z zagranicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Artiglo: Start-up łączy grafików z całej Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

20 lip 2016 13:15


Do tej pory grafik, który chciał sprzedawać produkty ze swoimi projektami musiał walczyć o współpracę z istniejącą na rynku marką odzieżową lub otworzyć własny sklep. Praca dla znanej firmy modowej to trudno dostępny kąsek, a własna działalność, nawet jeśli jest to e-commerce wymaga niemałego wkładu finansowego i umiejętności sprzedażowych. Obie opcje są trudne do zrealizowania.

- Sytuację na polskim rynku może zmienić Artiglo - startup wspierany przez fundusz AIP Seed Capital oraz agencję interaktywną KERRIS – informuje pomysłodawca platformy Mikołaj Szymański.

Platforma umożliwia artystom sprzedawanie przedmiotów codziennego użytku z ich autorskimi designami.

- Serwis oferuje prosty system współpracy - 15 procent od każdego sprzedanego produktu z projektem autora trafia do jego kieszeni. Już ponad 170 grafików z sukcesami realizuje się dzięki Artiglo – informuje Szymański.

Jak zapewnia oferowane przez nią produkty są zadrukowywane każdorazowo na zamówienie klienta w warszawskim biurze firmy.

– To zupełnie inna filozofia od tej, którą kierują się sieciowe sklepy, gdzie kupujemy ubrania produkowane na skalę masową, często niskiej jakości. Te same wzory powielone są setki tysięcy razy. Kupując w ten sposób nie wspieramy polskiego biznesu i zdolnych designerów, lecz duże korporacje, które często działają nieodpowiedzialnie – przekonuje Szymański.

Jego zdaniem, dzięki rosnącej społeczności artystów skupionej wokół Artiglo, graficy mają większą wolność w kreowaniu otaczającej rzeczywistości i nie muszą być uzależnieni od mainstreamowych rozwiązań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.