Arendarski: Dziwią mnie emocje wokół orderu dla szefa Biedronki

Informacja o odznaczeniu dyrektora operacyjnego grupy Jeronimo Martins, Pedro Pereira da Silvie Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej wywołała gorącą dyskusję.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Arendarski: Dziwią mnie emocje wokół orderu dla szefa Biedronki

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

31 lip 2015 8:16


Zdaniem Andrzeja Arendarskiego za dużo w niej niepotrzebnych emocji. Nagradzanie inwestorów zagranicznych, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju, jest normą w Polsce i innych krajach, a Biedronka jest największym pracodawcą i płatnikiem podatku dochodowego wśród prywatnych firm – przekonuje ekspert.

Emocje wokół odznaczenia

– Nagradzanie inwestorów zagranicznych, którzy w Polsce odegrali czy odgrywają dużą rolę, jest wyrazem uznania dla nich i takim przekazem, który idzie w świat, że władze polskie doceniają uczciwych przedsiębiorców, którzy tutaj przyjeżdżają, inwestują pieniądze, tworzą miejsca pracy i powiększają PKB Polski – podkreśla Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. – Takie nagrody otrzymało również wielu polskich przedsiębiorców w innych krajach, dla których gospodarek się zasłużyli.

Czytaj też: Dyrektor Jeronimo Martins Pedro Pereira da Silva dostanie Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

Również szef MSZ, Grzegorz Schetyna z rąk których szef Biedronki miał odebrać 29 lipca odznaczenie, studzi emocje wokół całej sprawy. - Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP dla dyrektora operacyjnego grupy Jeronimo Martins w Polsce to pewien gest, można się z nim nie zgadzać, ale w sposób spokojny należy to ocenić - stwierdza.

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej to odznaczenie nadawane cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim, którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Polskę z innymi państwami. Wśród nagrodzonych wcześniej osób znaleźli się m.in. reżyser Laco Adamik i trener reprezentacji siatkarzy Stephane Antiga.

Biedronka promuje Polskę za granicą

– Spółka Jeronimo Martins poprzez swoje działania spopularyzowała Polskę w Portugalii. Sam tego miałem okazję doświadczyć, że znana jest działalność Biedronki w Polsce i współpraca. Myślę, że wielu inwestorów z tego kraju może się Polską zainteresować, patrząc na doświadczenia Biedronki – mówi Arendarski. – Bardzo dziwi mnie hejt, który spotykamy w internecie, i bezmyślne wypowiedzi, które właściwie zniesławiają człowieka mającego duże zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki – dodaje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Krzysztof Kornatowicz 2015-07-31 10:28:46

To jest inteligencja o połowę mniejsza od inteligencji zwykłej kury rosołowej ! W Polsce wyrugowano z obrotu gospodarczego obywateli , poprzez monopolizację zwolnionych z danin , bajecznie bogatych , obcych korporacji handlowych , których " marketami " zmonopolizowano handel . Dodatkowo dopuszczono do masowego importu towarów wykonanych w fabrykach niewolników azjatyckich . przy takiej konstrukcji dystrybucji towarów rodzime kupiectwo i jego dostawcy musieli i upadli , miażdżeni dodatkowo szykanami państwa , stosującymi wysokie daniny dla biedaprzedsiębiorstw - MAJĄ PŁACIĆ PODATKI , BEZ WZGLĘDU NA ICH STAN POSIADANIA ! Oto ta moralność bandy czworga ( PO , PiS , SLD , PSL ) . To jest moralność bandyty gorszego od mafii pruszkowskiej , która grabiła tylko bogatych ! Polacy zostali wyrugowani z obrotu gospodarczego przez polskojęzycznych agentów obcych państw , z których zrobiono elitę polityczną , przejmującą przy pomocy specjalnie spreparowanej ordynacji wyborczej władzę w naszym państwie ! W takim stanie rzeczy wszelka inicjatywa gospodarcza w działalności handlowej czy drobnej wytwórczości stała sie bezowocna . bogacić się i rozwijać firmy mogą tylko bogaci , oligarchia . Obywatele mogą co najwyżej u nich i u obcych pracować , o ile są w sile wieku . To są świadome , zamierzone działania , które doprowadzą do utraty państwowości i zrobienie z Polaków niewolników ekonomicznych . Krzysztof Kornatowicz