Arendarski: Bożenę Lublińską-Kasprzak powinna zastąpić osoba związana z PARP

- Prezes PARP włożyła olbrzymią pracę w wykorzystanie funduszy skierowanych do małych i średnich firm - powiedziała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Arendarski: Bożenę Lublińską-Kasprzak powinna zastąpić osoba związana z PARP

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 sty 2016 9:05


- Myślę, że Bożena Lublińska-Kasprzak przekształciła PARP w instytucje przyjazną dla przedsiębiorców. Wprowadziła taki sposób komunikacji z przedsiębiorcami, który ułatwia dotarcie do środków unijnych - skomentował dla Wnp.pl dymisję prezes PARP Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Czytaj też: Bożena Lublińska-Kasprzak odchodzi z PARP

- Żałuję, że odchodzi - dodał Arendarski. Jego zdaniem, jeśli już ktoś ma zastąpić prezes Bożenę Lublińską-Kasprzak, to tylko osoba związana z PARP, która dobrze zna instytucję i nie będzie musiała się wszystkiego uczyć się od nowa.

- Prezes PARP włożyła olbrzymią pracę w wykorzystanie funduszy skierowanych do małych i średnich firm. Dobrze zorganizowała całą machinę do zarządzania programami operacyjnymi, które były w gestii PARP - powiedziała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

Zwróciła też uwagę, że co roku PARP wydawał raport o przedsiębiorczości, a to była - jej zdaniem - niebywale cenna publikacja. Poza tym stworzono zespół pod przewodnictwem prof. Jerzego Hausnera zajmujący się prognozami makroekonomicznymi, które były bardzo ważne z punktu widzenia rynkowego.

- Podejmowano dużo aktywności, które bezpośrednio lub pośrednio zwiększały naszą wiedzą, ale też wspierały przedsiębiorców. Oczywiście nie uniknięto błędów np. w Programie Innowacyjna Gospodarka, czyli działania dla małych przedsięwzięć, małe biznesy internetowe. Coś tam nie zagrało. Wniosków było dużo i pojawiły się problemy, ale jednak udało się je rozwiązać - dodała.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.