×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Aquapark nie chce stracić doświadczonych pracowników. Kieruje ich do pracy w MPK

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 29 paź 2020 16:47

Wrocławski Aquapark przekieruje tymczasowo kilku doświadczonych pracowników serwisu porządkowego dla MPK Wrocław. W ten sposób chce im zapewnić pracę w czasie, kiedy ich branżę wstrzymuje lockdown.

Aquapark nie chce stracić doświadczonych pracowników. Kieruje ich do pracy w MPK
Miejskie spółki dogadały się w sprawie pomocy pracownikom. (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • We Wrocławiu miejskie spółki dogadały się w sprawie wsparcia pracowników w czasie pandemii. 
 • W efekcie osoby sprzątające na co dzień Aquapark, zostaną przekierowane do sprzątania pojazdów MPK.
 • Podpisane porozumienie i czasowe przejęcie pracowników Aquaparku pokazuje, że miejskie spółki mogą współpracować ze sobą na bardzo różnych płaszczyznach - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK.

Pracownicy Aquaparku odpowiedzialni za utrzymanie czystości pracują na trzecią zmianę, a więc są przyzwyczajeni do aktywności w godzinach, w których w MPK jest najwięcej do zrobienia – tabor sprzątany jest nocą. W Aquaparku pracują od lat i mają duże doświadczenie w sprzątaniu, które w czasie pandemii jest na wagę złota.

Tym bardziej, że nie mówimy o sprzątaniu na zasadzie przetarcia kafelek ścierką, ale o dezynfekcji koryt przelewowych, dostosowaniu środków do czyszczonych powierzchni (na plaży są łupki, żywica i krzemionka), a to wszystko trzeba zrobić tak, aby chemia nie dostała się do wody w basenach.

- Zależy nam, aby utrzymać zatrudnienie, nie zwalniać wartościowych pracowników, jednak jesteśmy pozbawieni przychodów ze sprzedaży biletów, bez żadnej pomocy finansowej. Od państwa nie otrzymaliśmy bowiem wsparcia nawet jeszcze w związku z wiosennym lockdownem, nie wspominając o obecnym – mówi Paweł Rańda, wiceprezes Aquaparku.

Czytaj więcej: Wartościowanie stanowisk. W czasie kryzysu bardzo przydatny mechanizm

Nie ukrywa, że firma obawia się, że jeśli pracownicy zamiast normalnych pensji otrzymają tylko postojowe, zaczną szukać innej pracy. A o wykwalifikowany personel nie jest łatwo. Dlatego zwrócili się do prezesa MPK z inicjatywą.

- Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Podpisane porozumienie i czasowe przejęcie pracowników Aquaparku pokazuje, że miejskie spółki mogą współpracować ze sobą na bardzo różnych płaszczyznach, służąc mieszkańcom i dbając o zatrudnianych przez siebie ludzi. Czas pandemii tym bardziej udowadnia, że najważniejszy jest człowiek – deklaruje Krzysztof Balawejder, prezes MPK.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Aquapark nie chce stracić doświadczonych pracowników. Kieruje ich do pracy w MPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • ciekawski 2020-10-29 22:12:42

  A dyrektor gdzie oddelegowany na czas wstrzymania branży?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA