Apple ostrzega pracowników. W 2017 r. aresztowano 12 pracowników koncernu za "wycieki" informacji

W 2017 r. aresztowano 12 pracowników Apple za "wycieki" informacji z firmy - poinformowała agencja Bloomberga powołując się na treść wewnętrznej notatki firmy. Koncern ostrzega w niej pracowników przed ujawnianiem tajemnic handlowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Apple ostrzega pracowników. W 2017 r. aresztowano 12 pracowników koncernu za "wycieki" informacji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MIW

16 kwi 2018 14:28


  • Apple poinformowało w notatce na swoim wewnętrznym blogu, że w ubiegłym roku "złapała" 29 pracowników ujawniających tajne informacje na temat działań koncernu. 12 z nich według Apple w konsekwencji aresztowano.
  • Jak stwierdzono w cytowanej notatce ci ludzie "nie tylko stracili pracę, ale mogą mieć ogromne trudności ze znalezieniem nowego zatrudnienia".  
  • Wyciek informacji na temat nowych produktów może, zdaniem firmy, wpłynąć negatywnie na sprzedaż obecnie dostępnych na rynku modeli urządzeń, a także pozwolić rywalom na zbudowanie przewagi konkurencyjnej.

W treści notatki Apple ostrzegło pracowników przed ujawnianiem informacji o zarówno bieżących działaniach koncernu, jak i o przyszłych planach. Firma poinformowała także o poszerzeniu wachlarza możliwych reperkusji prawnych, które mogą spotkać osoby nie stosujące się do prośby pracodawcy. Zdaniem Bloomberga to jeden z - do tej pory - najbardziej agresywnych ruchów technologicznego giganta, mający zapewnić kontrolę nad informacjami dotyczącymi działalności Apple.

Firma zarządzana obecnie przez Tima Cooka poinformowała w notatce na swoim wewnętrznym blogu, że w ubiegłym roku "złapała" 29 pracowników ujawniających tajne informacje na temat działań koncernu. 12 z nich według Apple w konsekwencji aresztowano.

- Ci ludzie (ujawniający informacje) nie tylko stracili pracę, ale mogą mieć ogromne trudności ze znalezieniem nowego zatrudnienia - napisano w notatce.

Wpis porusza tematykę wycieków informacji do mediów, mających m.in. miejsce wcześniej w tym roku podczas spotkań szefa inżynierii oprogramowania w Apple - Craiga Federighiego z pracownikami. Mówił on wówczas o możliwych opóźnieniach niektórych nowych funkcjonalności systemu operacyjnego iOS, a informacje te niemal natychmiast przedostały się do mediów.

Wyciek informacji na temat nowych produktów może, zdaniem firmy, wpłynąć negatywnie na sprzedaż obecnie dostępnych na rynku modeli urządzeń, a także pozwolić rywalom na zbudowanie przewagi konkurencyjnej.

- Chcemy mieć szansę samodzielnego powiedzenia naszym klientom, dlaczego nowy produkt jest wart ich uwagi - napisał w notatce jeden z szefów marketingu produktu w Apple, Greg Joswiak.

- Nie chcemy, by robił to za nas w kiepski sposób ktoś inny - dodał.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.