Aon Hewitt: Zwycięzcy konkursu na najlepszych pracodawców pod patronatem PulsHR.pl

20 października Aon Hewitt ogłosiła laureatów 10. edycji Programu Najlepsi Pracodawcy. Znaleźli się wśród nich m.in. Intel, Pracuj i Blue Media.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Aon Hewitt: Zwycięzcy konkursu na najlepszych pracodawców pod patronatem PulsHR.pl

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

20 paź 2015 22:49


Nagrody przyznano w trzech kategoriach: przedsiębiorstwo bardzo duże (zatrudniające powyżej 1000 pracowników), firma duża (od 250 do 1000) oraz mała (do 250 pracowników). W tym roku firmy otrzymały również wyróżnienia specjalne. Wyniki ogłoszono podczas gali Najlepszych Pracodawców, która była połączona z jubileuszem 20-lecia firmy Aon Hewitt - firmy doradczej specjalizującej się w zarządzaniu kapitałem ludzkim .

W tegorocznej edycji konkursu zwycięzcami w kategorii przedsiębiorstw bardzo dużych zostały firmy: Grupa Lux Med, Intel Technology Poland, Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. W kategorii dużych firm zwyciężyły: Grupa Pracuj, Nutricia Polska, Liberty Ubezpieczenia, Marriott. Natomiast w kategorii małych i średnich – ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, Blue Media, LeasePlan Fleet Management Polska, RST.

W tym roku po raz pierwszy w historii przyznano również wyróżnienia specjalne, które trafiły do następujących firm: Grupa Pracuj, mBank, Pramerica Życie TUiR, Grupa PZU, Grupa Neuca. Firmy te zostały nagrodzone za konsekwentne budowanie angażującego środowiska pracy w Polsce.

Zaangażowani pracownicy

Badanie Najlepsi Pracodawcy (BNP) jest elementem Programu Najlepsi Pracodawcy (PNP). Jest on skierowany do organizacji, które chcą osiągać lepsze wyniki biznesowe przez budowanie angażującego środowiska pracy w oparciu o silne, a zarazem angażujące przywództwo, wiarygodną markę pracodawcy i kulturę wysokich wyników. Ponadto do wszystkich firm, które mają ambicję być pracodawcą pierwszego wyboru.

Od dziesięciu lat Aon Hewitt wspólnie z polskimi firmami podnosi wskaźniki zaangażowania. Dotychczas na temat swojej pracy wypowiedziało się ponad 300 tysięcy pracowników, a 96 firm znalazło się w gronie Najlepszych Pracodawców.

Pieniądze to jedyna motywacja?

- Na początku naszej drogi walczyliśmy z różnymi przekonaniami. Firmy zastanawiały się, po co zawracać sobie głowę pytaniem ludzi o zdanie, przecież motywują ich tylko pieniądze. Słyszeliśmy, że budowanie zaangażowania to HR-owy wymysł. Takie myślenie to już przeszłość. Dzisiaj obserwujemy konsekwentny wzrost zaangażowania. W 2015 roku zanotowaliśmy jego historycznie najwyższy poziom – 52 proc., wyjaśnia Zofia Dukielska, menadżer Programu Najlepsi Pracodawcy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Eugeniusz 2015-10-23 13:51:55

Pracowałem w Gaz - System. To zbiór osób o wysokim, niczym nie uzasadnionym poczuciu wyższej wartości.