×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Antoni Macierewicz: Zatrudnienie Michała Tuska było ochroną dla Amber Gold

  • Autor: PAP/AT
  • 26 cze 2017 8:27

Amber Gold traktował zatrudnienie syna Donalda Tuska jako piorunochron, ochronę - ocenił szef MON Antoni Macierewicz, odnosząc się do opublikowanych fragmentów stenogramów ze sprawy Amber Gold.

Antoni Macierewicz: Zatrudnienie Michała Tuska było ochroną dla Amber Gold
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Antoni Macierewicz odnosił się do stenogramów z nagranych rozmów m.in. Marcina P.

• Amber Gold traktował zatrudnienie syna Donalda Tuska jako piorunochron - ocenił szef MON.

• Zdaniem ministra ta sprawa ma bardzo wiele elementów, także tych związanych z działaniem ówczesnych służb specjalnych.

• To wszystko pokazuje, że nie tylko sam premier, ale też i służby, którymi przecież on kierował, były w całą tę sprawę w różny sposób zaangażowane - ocenił szef MON.

Macierewicz mówił o tym w programie "Minęła 20" w TVP Info. Odnosił się do stenogramów z nagranych rozmów m.in. Marcina P. - kilka fragmentów tych rozmów opublikował w niedzielę (25 czerwca) portal wPolityce.pl. W poniedziałkowym (26 czerwca) wydaniu stenogramy ujawni tygodnik "wSieci".

Według portalu, taśmy m.in. sporo mówią o tym, jak Marcin P. i kierujący jego spółkami odnosili się do Michała Tuska. Przytoczono m.in. wypowiedź P. z jednej z rozmów: "Jak pan wie, u mnie pracuje syn premiera - pracował w OLT - i dopóki on pracował, to wydaje mi się, że nikt nas nie ruszył. W chwili obecnej może być tak, że ktoś nas ruszy". Z taśm - według wPolityce.pl - wynika też m.in., że P. i jego otoczenie wiedzieli, że ABW nie tylko wybiera się do jego firmy, ale również, że podsłuchuje jego telefon.

Czytaj też: Donald Tusk załatwił pracę synowi?

Macierewicz był pytany o sformułowanie: nikt nas nie ruszał, dopóki pracował w firmie syn premiera. "Te podejrzenia były od dawna, było bardzo wiele znaków świadczących o tym, że pan premier Donald Tusk rozpiął parasol nad Amber Gold, że świadomie chronił tę rzeczywiście aferalną historię. To, że użył do tego swojego syna, to już jest jego sprawa i sposób działania, które uznał za stosowne zrealizować (...). Mamy teraz materiał dowodowy, potwierdzający te domniemania, przypuszczenia i hipotezy" - odpowiedział szef MON.

Dalej wskazał: ten materiał "oznacza, że Amber Gold traktował zatrudnienie syna Donalda Tuska jako piorunochron, jako ochronę, jako parasol ochronny". "Wiemy, że to się nie odbywało bez wiedzy pana premiera, pan premier dobrze o tym wiedział i aprobował to".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Antoni Macierewicz: Zatrudnienie Michała Tuska było ochroną dla Amber Gold
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA