Antal Global Snapshot: Specjaliści i menedżerowie bez problemu znajdą pracę

Aż 70 proc. polskich pracodawców deklaruje, że w chwili przeprowadzania badania Antal Global Snapshot, rekrutowało specjalistów i menedżerów, a 67 proc. planuje rekrutacje w ciągu następnych trzech miesięcy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Antal Global Snapshot: Specjaliści i menedżerowie bez problemu znajdą pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 cze 2015 17:48


W porównaniu z 16. edycją badania, w którym 66 proc. firm deklarowało przeprowadzanie rekrutacji, wyniki najnowszej edycji raportu Antal Global Snapshot pokazują, że polski rynek pracy jest w dobrej kondycji.

- Rynek pracy w Polsce nieustannie się zmienia. Biorąc pod uwagę liczbę projektów rekrutacyjnych, które realizujemy, jestem zdania, że najbardziej pożądani na rynku pracownicy nie powinni mieć problemu ze znalezieniem interesującej ich pracy - twierdzi Artur Skiba, prezes zarządu Antal International, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

- Co więcej, z deklaracji polskich firm wynika, że zdecydowana większość z nich jest w trakcie procesów rekrutacyjnych oraz planuje dalsze zatrudnienia w kolejnych kwartałach, co w oczywisty sposób przekłada się na liczbę miejsc pracy – dodaje.

Dane globalne również są bardzo optymistyczne – aż 68 proc. firm deklaruje, że w momencie przeprowadzania badania prowadziło rekrutacje, a 66 proc. ma plany na zatrudnianie nowych pracowników w kolejnym kwartale.

Liderzy na rynku pracy

Gospodarka światowa w dalszym ciągu się rozwija, a wraz z nią rośnie poziom zatrudnienia w 9136 organizacjach, które zostały uwzględnione w tej edycji badania Antal Global Snapshot.

Największą dynamiką zatrudnienia w skali Polski wykazały się ponownie firmy z sektora usług wspólnych (SSC/BPO) – aż 90 proc. z nich deklarowało, że w chwili badania przeprowadzało rekrutacje. Według odpowiedzi respondentów, zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów w sektorze SSC/BPO w nadchodzącym kwartale będzie nadal bardzo wysokie – 89 proc. firm zamierza przeprowadzać rekrutacje.

- Wyniki najnowszego raportu Antal Global Snapshot po raz kolejny pokazują wzmożoną aktywność pracodawców z rynku sektora SSC/BPO. Najwięcej centrów SSC/BPO znajduje się w Krakowie, jednak biorąc pod uwagę, iż aktualnie rozwijają się inne ośrodki, tj. Wrocław, Poznań, Łódź oraz Trójmiasto prognozuję, iż kolejne kwartały również będą obfitowały w procesy rekrutacyjne w tym sektorze – komentuje Kamila Faliszewska, Acting Team Manager, Antal SSC/BPO.

Ponieważ 84 proc. badanych firm deklarowało, że przeprowadza procesy rekrutacyjne, również przedsiębiorstwa z obszaru księgowości wykazują się bardzo dobrą dynamiką zatrudnienia. Kolejny kwartał również będzie owocny w rekrutacje w tym sektorze – 74 proc. firm planuje dalsze zatrudnienia. Tylko 9 proc. organizacji planowało redukcję etatów w chwili przeprowadzania badania.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.