PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Anna Ledwożyw, BorgWarner Poland: Pracownicy do nas wracają

- Nie mamy problemów z pozyskaniem pracowników, a wręcz przeciwnie. Wielu, którzy zdecydowali się kilka miesięcy, czy rok temu na odejście ze względu na poszukiwanie nowych możliwości na rynku, w tym momencie do nas wraca - mówi Anna Ledwożyw, dyrektor HR w BorgWarner Poland.

Anna Ledwożyw, BorgWarner Poland: Pracownicy do nas wracają
BorgWarner Poland jest jednym z laureatów nagrody Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2019 (fot.mat.pras.)
REKLAMA

Anna Ledwożyw, dyrektor HR w BorgWarner Poland, wskazuje, że w okresie największego wzrostu firmy (czyli w latach 2017-2018), kiedy stworzyła kilkaset nowych miejsc pracy, był problem z pozyskaniem pracowników. Teraz sytuacja się zmieniła.

- Na ten moment nie mamy problemów z pozyskaniem pracowników, a wręcz przeciwnie. Wielu pracowników, którzy zdecydowali się kilka miesięcy, czy rok temu na odejście ze względu tak naprawdę na poszukiwanie nowych możliwości na rynku, w tym momencie do nas wraca - informuje Anna Ledwożyw.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podkreśla też, że firma ma bardzo młodą kadrę, o średniej wieku na poziomie 31 lat. 

Obecnie BorgWarner Poland to kluczowa jednostka biznesowa  BrogWarner Inc., z wysokim poziomem sprzedaży oraz wysokim zatrudnieniem.

- W tym monecie dywizja Turbo Systems, za którą odpowiadam, zatrudnia około 1400 pracowników. W tym mamy 150 inżynierów w naszym centrum rozwojowo-badawczym, a pozostała ilość osób to pracownicy biurowi, administracyjni i około 900 osób zatrudnionych bezpośrednio w obszarze produkcji – dodaje.

Jak powinien postępować pracodawca, żeby na bez wątpienia trudnym obecnie rynku pracy wychodzić obronną ręką? Anna Ledwożyw wskazuje, że to kwestia wielu czynników, ale jeden, jak się wydaje, podkreśla szczególnie.

- Myślę, że w tym momencie receptą dla pracodawców jest stworzenie przyjaznej atmosfery. Takiej, że pracownicy chcą po prostu przychodzić do pracy każdego dnia, nie stresują się. Oczywiście, stres związany z realizacją zadań zawsze będzie. Niezależnie tego, czy jestem operatorem produkcji, czy dyrektorem zarządzającym dużej firmy. Ale kiedy wiem, że mam wokół siebie ludzi, na których mogę liczyć, których mogę poprosić o pomoc albo sama mogę być taką osobą, która może pomóc innym, to ludzie rzeczywiście pragną w takiej atmosferze pracować - stwierdza Anna Ledwożyw.

BorgWarner Poland jest jednym z laureatów nagrody Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2019.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Anna Ledwożyw, BorgWarner Poland: Pracownicy do nas wracają

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Zdzichu 2021-09-18 21:43:33

  Wracają oczywiście tylko nikogo nie można rozpoznać.

 • Marzyciel 2020-02-08 16:21:13

  Marzenia, marzenia, bo marzenia są od tego. Żeby bawić się żeby bawić się żeby bawić się na całego. Marzeniaaaa

 • Nowak 2019-11-12 22:23:46

  W BorgWarner planowanie produkcji i zarządzanie zespołem jest na ostatnim miejscu. Nieprzemyślane przezbrojenia generują masę awarii i PPM, straty próbuje się naprawić przez ciągłe podnoszenie norm na produkcji kosztem pracowników najniższego szczeblu. Wszystko wygląda pięknie tylko w czasie audytu klienta.

 • Kowalski 2019-11-12 22:08:48

  "receptą dla pracodawców jest stworzenie przyjaznej atmosfery. Takiej, że pracownicy chcą po prostu przychodzić do pracy każdego dnia, nie stresują się" Zgadza się tylko w BorgWarner jest tak przyjazna atmosfera, że pracownicy dostają nakazy przyjścia do pracy w święta i dni wolne bo brakuje pracowników by zapewnić ciągłość produkcji w dni robocze. Nadgodziny naliczane kilka miesięcy do przodu, jak to się ma do kodeksu pracy! Zwykła propaganda dla reklamy firmy.

 • Gringo 2019-10-28 07:58:48

  Trochę się pani Ania rozmażyła. Każdy kto tu pracuje wie, że pracowników brakuje od dłuższego czasu, dlatego niczym niezwykłym są nakazy pracy w weekend w celu nadrobienia nie wystarczającej liczby rąk do pracy.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA