Andrzej Zarajczyk menedżerem roku na Bałkanach

Andrzej Zarajczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Ursus został uhonorowany tytułem menedżera roku przez prestiżową organizację na Bałkanach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Zarajczyk menedżerem roku na Bałkanach

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 lip 2015 13:41


Nagrodę w kategorii „Dzieło życia” pan Andrzej Zarajczyk odebrał 3 lipca 2015 r. w Sarajewie z rąk Dyrekcji Wyboru i Promocji Najlepszych Menedżerów Bośni i Hercegowiny, Południowo-Wschodniej i Środkowej Europy w Zenicy.

Wyróżnienie przyznawane jest osobom oraz firmom wspierającym rozwój biznesu i gospodarki na Bałkanach. Obok prezesa polskiej spółki POL-MOT Holding, nagrody w kategorii „Politycy” odebrali także prezydent republiki Bułgarii - Rosen Plewneliew oraz minister spraw zagranicznych Chorwacji - Vesna Pusić.

– Nagroda ta, przyznawana już po raz 32, jest potwierdzeniem sukcesu w działalności na Bałkanach i wyrazem naszej wdzięczności za ogromny wkład profesjonalistów różnych dziedzin, którzy od wielu lat wzmacniają gospodarczo i kulturalnie region południowo-wschodniej i środkowej Europy – zaznaczył Pane Škrbić, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Nagrody.

Czytaj też: Praca w Ursusie: Karol Zarajczyk prognozuje podwojenie załogi

Kapituła przyznająca wyróżnienie w argumentacji swojej decyzji podkreśliła znaczącą wagę dokonań Andrzeja Zarajczyka w ciągu 30 lat pracy na rzecz rozwoju stosunków handlowych z krajami bałkańskimi, w tym od 1989 r. jako prezesa Polsko-Bałkańskiej Izby Handlowej.

Doceniono szeroko zakrojone działania, jakimi Andrzej Zarajczyk wspierał rozwój współpracy gospodarczej pomiędzy Polską, a ówczesną Jugosławią i obecnymi krajami Półwyspu Bałkańskiego. Zwrócono uwagę na zaangażowanie w promowanie w środowiskach polskiego biznesu współpracy z krajami tego regionu, jak również bezpośrednie prowadzenie inwestycji w tej części kontynentu.

– Jestem zaszczycony uznaniem Kapituły, dziękuję za wyróżnienie. Zawsze podkreślałem, że Bałkany to wyjątkowy region Europy zarówno od strony biznesowej, jak i bogatej kultury, i cieszę się, że mogłem przyczynić się do zmian, które nastąpiły tu na przestrzeni lat – powiedział odbierając nagrodę Andrzej Zarajczyk.

Dyrekcja Wyboru i Promocji Najlepszych Menedżerów Bośni i Hercegowiny, Południowo-Wschodniej i Środkowej Europy w Zenicy (Direkcija Agencije za izbor najmenadžera BiH, jugoistočne i srednje Evrope iz Zenice) od ponad 30 lat wyróżnia tytułem menedżera roku najbardziej skutecznych menedżerów i firmy z Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Głównym celem jej działania jest promocja trwałego rozwoju na szczeblu ekonomicznym, społecznym i kulturalnym. W kilkunastu kategoriach nagradza osoby, firmy i organizacje z różnych dziedzin biznesu, których działalność przyczynia się do stworzenia bardziej sprzyjających warunków dla biznesu, gospodarki i kultury w regionie. W ubiegłym roku jednym z laureatów nagrody był Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.