Andrzej Duda: Wynagrodzenia w Polsce powinny wzrosnąć

- Trzeba zacząć prowadzić działania, które doprowadzą do podwyższenia wynagrodzeń w naszym kraju - powiedział podczas piątkowej (01 maja) wizyty w Katowicach kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Duda: Wynagrodzenia w Polsce powinny wzrosnąć

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 maj 2015 11:42


Wystąpienie Dudy "Godne życie w bezpiecznej Polsce" odbyło się w sali im. Lecha Kaczyńskiego, która znajduje się w siedzibie śląsko-dąbrowskiej "S" w Katowicach.

"1 maja to dla mnie święto pracy, a zarazem święto ludzi pracy. Dzień tak ważny dla wszystkich tych, którzy pracę rozumieją (...) jako niezwykle ważny element godności ludzkiego życia. Bo ta godność to po pierwsze posiadanie pracy, możliwość pracy, a po drugie także niezwykle istotny jej element - to godne wynagrodzenie" - powiedział Duda w Katowicach.

Czytaj też: Godziwa płaca minimalna... czyli jaka?

Dodał, że "tak jak w wiele rejonach kraju" również śląskie miasta i Ślązacy "ucierpieli na skutek przemian ustrojowych ostatnich 25 lat, na skutek upadku wielu zakładów przemysłowych, na skutek zniknięcia w związku z tym także i tysięcy miejsc pracy". Jako przykład podał Bytom, "gdzie zniknięcie kopalni, zniknięcie huty doprowadziło do wielkiej pauperyzacji społeczeństwa i doprowadziło do wielkiej pauperyzacji miasta".

Wśród najważniejszych zadań na najbliższe lata wymienił m.in.: reindustrializację kraju, odbudowę przemysłu, korzystanie z polskich zasobów naturalnych i z polskiej myśli technicznej, pewność pracy oraz "chronienie na forum europejskim (...) narodowego surowca, jakim jest węgiel". "Mamy węgla do wydobycia jeszcze na 200 lat. Nie jest dzisiaj w interesie Rzeczypospolitej realizacja w UE, w tym także w Polsce (...) polityki dekarbonizacji, bo ta (...) będzie prowadziła siłą rzeczy do zamykania kopalń" - powiedział Duda.

Czytaj też: Solidarność chce wyższej płacy minimalnej

Kandydat PiS na prezydenta dodał, że to "węgiel gwarantuje dzisiaj suwerenność energetyczną". "Nie możemy opierać (...) energetyki na gazie, dopóki dwie trzecie jego pochodzi z Rosji i jest dzisiaj dostarczane na podstawie umowy zawartej przez obecny rząd" - powiedział Duda.

"Konieczna jest zmiana władzy - po to, żeby można było Polskę naprawiać. Ta zmiana władzy zacznie się, mam nadzieję, już niedługo, już 10 maja w czasie wyborów prezydenckich. Mam nadzieję, że tego dnia głosy moich rodaków (...) we wszystkich zakątkach Polski doprowadzą do zmiany na urzędzie prezydenta Rzeczypospolitej, po to, żeby mogła być realizowana prezydentura aktywna, po to, żeby mogła być realizowana naprawa Rzeczypospolitej, bo to prezydent (...) ma mieć wizję rozwoju kraju, bo to pod auspicjami prezydenta (...) powinny być wypracowywane strategie rozwojowe".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.