Andrzej Duda: Potrzebne jest wsparcie dla przedsiębiorców, bo to oni tworzą miejsca pracy

- Zadanie jest bardzo wielkie. To kwestia poprawy w Polsce warunków życia. (...) To jest kwestia tworzenia miejsc pracy, wzrostu zamożności społeczeństwa, wzrostu wynagrodzeń, wszelkich świadczeń - mówi Andrzej Duda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Duda: Potrzebne jest wsparcie dla przedsiębiorców, bo to oni tworzą miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 sie 2015 9:10


Andrzeja Dudę, który w czwartek (6 sierpnia) objął urząd prezydenta, podczas transmisji na żywo pytano m.in. o to, co ma do zaproponowania młodym, którzy obawiają się o swoje przyszłe emerytury.

"Zadanie jest bardzo wielkie. To kwestia poprawy w Polsce warunków życia. (...) To jest kwestia tworzenia miejsc pracy, wzrostu zamożności społeczeństwa, wzrostu wynagrodzeń, wszelkich świadczeń. To kwestia także pobudzenia polskiej gospodarki i wsparcia dla polskich przedsiębiorców, wsparcia przede wszystkim polegającego na tym, że da im się więcej wolności" - mówił prezydent.

Wsparcie dla przedsiębiorców

Jego zdaniem potrzebne jest wsparcie dla przedsiębiorców, bo to oni tworzą miejsca pracy. "Trzeba dla nich wsparcia ze strony państwa, trzeba także programów, z których przedsiębiorcy będą mogli korzystać. Ci, którzy będą chcieli" - powiedział prezydent i wymienił kredyty preferencyjne dla przedsiębiorców na rozwój firm, na innowacyjność.

Czytaj też: Andrzej Duda: Jeśli nie złożę projektów dot. wieku emerytalnego i kwoty wolnej, ustąpię z urzędu

"To także kwestia wprowadzania odpowiednich rozwiązań podatkowych, jeśli chodzi o inwestycje, inwestycje innowacyjne, de facto tworzące nowe miejsca pracy. Tak, żeby można je było np. odliczać w tym samym roku podatkowym, w którym zostały poniesione, w całości. Czy też, gdyby to były rzeczywiście inwestycje o charakterze absolutnie innowacyjnym, to nawet odliczać je w podwójnej wysokości" - powiedział. Zdaniem Andrzeja Dudy, takie działania przyczynią się do poprawy sytuacji gospodarczej w Polsce.

Umowy śmieciowe młodych

"Co mają powiedzieć ci młodzi ludzie, którzy często od lat pracują na umowach śmieciowych, którzy w zasadzie w ogóle nie mieli żadnego ubezpieczenia emerytalnego, nie były od nich odprowadzane składki. (...) Takich ludzi w Polsce jest wielu. (...)To nie jest kwestia tego, że można temu zaradzić od tak, pstryknięciem palcami. To jest kwestia pewnej długotrwałej zmiany, która musi nastąpić w sposób ewolucyjny" - uważa prezydent.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.