Amerykańskie firmy, które zainwestowały w Polsce w ciągu ostatnich blisko 30 lat zadomowiły się, i poza amerykańskim brandem, stały się częścią polskiego systemu gospodarczego – przekonywali uczestnicy panelu w ramach 29. Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

- Polska jest liderem wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej pod względem wartości inwestycji realizowanych przez przedsiębiorstwa z USA.
- Łukasz Kowalski, zastępca dyrektora generalnego MSL podkreślił, że po blisko 30 latach amerykańskich inwestycji w Polsce, "poza brandem ciężko odnaleźć jakiś element, który mógłby mówić, że ten podmiot jest jeszcze amerykański".
- "Po 30 latach to polscy pracownicy stanowią brand tych firm" - mówił podczas panelu.
Wiceminister inwestycji i rozwoju Małgorzata Jarosińska-Jedynak, która uczestniczyła w dyskusji "Amerykańscy inwestorzy - polskie przedsiębiorstwa" oceniła, że współpraca z amerykańskim biznesem układa się "naprawdę dobrze", o czym świadczy ponad 130 mld zł zainwestowanych do tej pory przez firmy z USA w Polsce i utworzenie przez nie ponad 220 tys. miejsc pracy.
"Te kwoty cały czas rosną, 185 projektów jest obecnie realizowanych na terenie naszego kraju" - zaznaczyła.
Polska - kontynuowała Jarosińska-Jedynak - jest liderem wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej pod względem wartości inwestycji realizowanych przez przedsiębiorstwa z USA.
"Jesteśmy godnym partnerem do rozmów w sprawie inwestycji - całe otoczenie prawne, w tym Konstytucja Biznesu, nowa ustawa o wspieraniu inwestycji powodują, ze nie tylko amerykańskim firmom jest łatwiej u nas inwestować, ale także przedsiębiorstwom rodzimym, polskim" - oceniła wiceminister.

KOMENTARZE (0)