PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Amerykańscy studenci pomagają polskim przedsiębiorstwom

  • Autor: PAP/JS
  • 24 kwi 2017 20:34

Studenci z American University w Waszyngtonie przyjadą do Polski, aby podsumować współpracę z trzema polskimi firmami chcącymi wejść na amerykański rynek.

Amerykańscy studenci pomagają polskim przedsiębiorstwom
Realizowany w ramach studiów MBA projekt ma pomóc w umiędzynarodowieniu technologicznie zaawansowanych firm (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• Realizowany w ramach studiów MBA projekt ma pomóc w umiędzynarodowieniu technologicznie zaawansowanych firm.

• W programie bierze udział piętnastu studentów podzielonych na trzy grupy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Każdej z nich przypisana jest firma zainteresowana wejściem na amerykański rynek.

"Głównym celem naszego programu jest umiędzynarodowienie polskich przedsiębiorstw" - powiedział profesor David Bartlett, dyrektor programu MBA oraz globalnych i strategicznych projektów w Kogod School of Business na American University.

Częścią programu MBA na tej uczelni jest projekt globalnego doradztwa finansowego, podczas którego studenci w małych grupach przeprowadzają projekty konsultingowe dla zainteresowanych przedsiębiorstw z USA oraz z zagranicy. Prowadzący program zaznaczył, iż "jest to profesjonalny projekt analityczny, a nie zwykły program studiów zagranicznych".

W programie bierze udział piętnastu studentów podzielonych na trzy grupy. Każdej z nich przypisana jest firma zainteresowana wejściem na amerykański rynek. Projekt jest prowadzony w trakcie semestru tak, aby wiedza zdobyta na wykładach profesora była wykorzystana w praktyce. Przed początkiem semestru uczelnia wytypowała trzy polskie przedsiębiorstwa, dla których studenci przeprowadzili badania i analizy rynku w USA.

"Celem projektu nie jest powielanie informacji znanych firmom, lecz badanie i analizowanie informacji dotąd nieznanych" - wyjaśnił profesor.

Na pytanie, dlaczego wybrał Polskę i polskie przedsiębiorstwa, odpowiedział, że "25 lat po transformacji Polska nie jest już kojarzona z tanią produkcją i nie już postrzegana jako rynek przyjmujący wyłącznie zachodnie inwestycje". "Wzrost polskiego PKB, dochodu na osobę, standardu życia oraz bardzo dobre wykorzystanie funduszy europejskich stworzyły warunki do przekształcenia gospodarki oferującej tanią siłę roboczą w gospodarkę opartą na nowych technologiach, innowacjach oraz umiejętnie wykorzystującą potencjał tkwiący w ludziach. Korzystając z przypływu zachodniego kapitału i technologii polskie firmy osiągnęły wysoki poziom rozwoju i dojrzałości" - tłumaczył.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Amerykańscy studenci pomagają polskim przedsiębiorstwom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA