PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Minister Rafalska: Do grudnia ma działać 800 placówek "Senior plus"

  • Autor: PAP/GP
  • 9 maj 2019 16:50

Planowo do końca roku w Polsce będzie działało ponad 800 placówek "Senior plus" - poinformowała 9 maja szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. W dodatkowym naborze ofert w ramach tegorocznej edycji programu dofinansowanie otrzymało 99 nowych i 21 już istniejących placówek.

Minister Rafalska: Do grudnia ma działać 800 placówek "Senior plus"
Minister Rafalska w czasie konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (fot. KPRM/flickr.com/domena publiczna)
REKLAMA

- Samorządy od 2015 r. bardziej interesują się polityką senioralną niż wcześniej i widać to wyraźnie w programie tworzenia placówek "Senior plus - powiedziała minister Rafalska.

Zwróciła uwagę, że w 2015 r. w całym kraju było tylko 99 placówek "Senior plus", zapewniających miejsca dla 2772 osób. Z kolei w tym roku ma zostać utworzonych 241 nowych placówek. Zgodnie z ostatnimi szacunkami pod koniec 2019 r. ma być w Polsce ponad 800 placówek "Senior plus".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W pierwszym naborze, którego wyniki ogłoszono w lutym, dofinansowanie do utworzenia lub wyposażenia placówki otrzymały 243 domy i kluby, w których znaleźć ma się 5,6 tys. miejsc dla osób starszych. Dofinansowanie otrzymało też 421 już istniejących placówek zapewniających 11 tys. miejsc.

Minister Rafalska poinformowała, że w drugim, uzupełniającym naborze, dofinansowanie do utworzenia lub wyposażenia otrzymało kolejnych 99 placówek (19 dziennych domów i 80 klubów). Kolejne 21 już istniejących placówek (10 dziennych domów i 11 klubów) otrzyma dofinansowanie do działalności. Łączna kwota dofinansowania w drugim naborze to 15 876 413,42 zł.

W sumie na wsparcie tworzenia i prowadzenia placówek "Senior plus" w ramach tegorocznej edycji programu samorządy otrzymają 78 452 813,32 mln zł.

- Ogromnie się cieszę, że możemy wspierać samorządy w tworzeniu i prowadzeniu Domów i Klubów "Senior plus". W takich miejscach osoby starsze mogą wziąć udział w warsztatach kulinarnych, zajęciach sportowych, nauczyć się korzystania z komputera i internetu. Uzyskują także dostęp do opieki terapeutycznej i rehabilitacji, ciepły posiłek w miłym towarzystwie - to tylko niektóre z elementów składających się na to, że placówki "Senior plus" są miejscami tak potrzebnymi i wyjątkowymi - powiedziała minister.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister Rafalska: Do grudnia ma działać 800 placówek "Senior plus"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA