PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Alstom Konstal zacieśnia współpracę z wyższymi uczelniami technicznymi w Polsce

  • Autor: JS
  • 31 maj 2017 18:30

Alstom w Polsce zacieśnia współpracę z polskimi uczelniami technicznymi w celu rozwinięcia odpowiednich kompetencji inżynierów sektora kolejowego.

Alstom Konstal zacieśnia współpracę z wyższymi uczelniami technicznymi w Polsce
Od wielu miesięcy Alstom Konstal, w ramach podpisanej z Politechniką Śląską Umowy o Partnerstwie, daje możliwość realizowania półrocznych staży dla absolwentów Wydziału Mechanicznego, z opcją zatrudnienia najlepszych stażystów (fot. mat. pras)
REKLAMA

W ciągu 20 lat od momentu przejęcia przez Alstom, chorzowski zakład przeobraził się z dostawcy komponentów w centrum kompetencyjne metra Grupy Alstom oraz stał jednostką wiodącą w zakresie projektowania i produkcji pierwszych w Polsce pociągów klasy Intercity zbudowanych w technologii aluminiowej. Oznacza to, że inżynierowie zatrudniani w Alstom Konstal powinni posiadać najwyższe kwalifikacje. 

„Realizowane projekty związane z takimi umowami jak metro dla Rijadu, Dubaju, czy też pociągi klasy Intercity dla narodowego przewoźnika holenderskiego, stawiają przed Alstom Konstal oraz Działem Konstrukcyjnym zadanie rozwijania nowych kompetencji wśród inżynierów. Stąd naturalna i bliska współpraca z Politechniką Śląską i Politechniką Krakowską. Najlepsi absolwenci specjalistycznych kierunków, po ukończeniu studiów i stażu w Alstom Konstal, są zatrudniani w naszej firmie” - powiedział Tomasz Szedel, dyrektor Działu Konstrukcyjnego, który zainaugurował wykłady.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od wielu miesięcy Alstom Konstal, w ramach podpisanej z Politechniką Śląską Umowy o Partnerstwie, daje możliwość realizowania półrocznych staży dla absolwentów Wydziału Mechanicznego, z opcją zatrudnienia najlepszych stażystów.

Alstom Konstal zacieśnia również współpracę z Politechniką Krakowską. Grupa 26 studentów, studiujących na kierunku Wzornictwo Przemysłowe, miała okazję zwiedzić hale produkcyjne oraz wysłuchać wykładu z zakresu prac działu konstrukcyjnego i jego współpracy z działem Design & Style w obecnie wykonywanych projektach.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Alstom Konstal zacieśnia współpracę z wyższymi uczelniami technicznymi w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA