×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Aktywność zawodowa Polek oczami kobiet. Sama przedsiębiorczość to za mało

  • Autor: AW
  • 13 wrz 2017 10:55

Respondentki biorące udział w ciekawym badaniu nie miały wątpliwości, że mimo pozytywnych zmian, które zaszły na rynku pracy w ostatnich latach, Polki wciąż nie mogą liczyć na równe traktowanie w środowisku zawodowym. Ale oprócz barier zewnętrznych u kobiet pracujących pokutuje zbyt niskie mniemanie o sobie samych.

Aktywność zawodowa Polek oczami kobiet. Sama przedsiębiorczość to za mało
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Ponad 3/4 kobiet uważa, że ma niezbędne umiejętności, wiedzę i doświadczenie, aby poprowadzić własną firmę.

• Podobny odsetek przychyla się także do stwierdzenia, że Polki są częściej od mężczyzn dyskryminowane na rynku pracy.

• Jednak blisko 30 proc. kobiet jako preferowanego przełożonego wybrałoby mężczyznę – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Nesperta, właściciela marki Semilac.


Niska aktywność zawodowa kobiet w Polsce to poważny problem na rynku pracy. Dane Eurostatu wskazują, że wskaźnik dotyczący Polek jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej . Przekłada się to m.in. ich problemy z wyjściem z długotrwałego bezrobocia oraz na trudniejszą sytuację finansową nie tylko samych kobiet, ale również całych rodzin.

Przedsiębiorcza jak Polka - jest raport

Firma Nesperta – właściciel marki Semilac opracowała raport pt. „Kobiety współPRACUJĄCE”, stworzony w oparciu o badanie przeprowadzone wśród Polek posiadających doświadczenie zawodowe. To początek organizowanej przez przedsiębiorstwo akcji promującej przedsiębiorczość Polek.

- Nasza firma od początku swojego istnienia miała na celu wyzwalanie kobiecego potencjału. Chcemy, aby Polki były pewne siebie i swoich możliwości – również w miejscu pracy. Przystępując do opracowania tego raportu chcieliśmy odtworzyć swoisty obraz Polek na rynku pracy: ich przedsiębiorczości oraz solidarności zawodowej – powiedziała Paulina Piątek, PR manager w firmie Nesperta.

- Jesteśmy przekonani, że dogłębne zrozumienie tej kwestii pomoże wypracować rozwiązania, które sprawią, że kobiety nie będą obawiały się zawodowych wyzwań i dostrzegą, jak wiele możliwości zapewni im współdziałanie – dodała.

Respondentki biorące udział w badaniu nie miały wątpliwości, że mimo pozytywnych zmian, które zaszły na rynku pracy w ostatnich latach, Polki wciąż nie mogą liczyć na równe traktowanie w środowisku zawodowym. Aż 72 proc. badanych przychyliło się do stwierdzenia, że kobiety są częściej dyskryminowane zawodowo niż mężczyźni, a ponad 2/3 respondentek przyznało, że panie zbyt rzadko zajmują kierownicze stanowiska. Jednocześnie badane podkreślały, że „kobiety to doskonale wykształceni i wyszkoleni pracownicy” (81 proc.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Aktywność zawodowa Polek oczami kobiet. Sama przedsiębiorczość to za mało

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA