PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Agencja Antal na sprzedaż. "Potencjalnie istnieją dwa typy kupujących"

Kiedy 6 lat temu okazało się, że Antal jest na sprzedaż, pojawiło się wielu zainteresowanych jego kupnem, w tym kilku z Polski. Jak będzie tym razem?

Agencja Antal na sprzedaż. "Potencjalnie istnieją dwa typy kupujących"
Adobe Stock
REKLAMA
  • Agencja rekrutacyjna Antal, zostanie sprzedana do końca 2019 r.
  • Jak wskazuje Michał Młynarczyk, prezes Devire, istnieją tu potencjalnie dwa typy kupujących: fundusze private equity lub firmy branżowe (szczególnie te działające w branży blue collar czy rekrutacji tymczasowych).
  • Eksperci przekonują, że zakup agencji wyspecjalizowanej w rekrutacji specjalistów i menedżerów to dobry biznes.

Agencja Antal, zajmująca się rekrutacją specjalistów i menedżerów, jeszcze w 2019 roku zostanie sprzedana. Work Service (WS), do której należy agencja, boryka się z finansowymi problemami. Na razie udało jej się jednak pomyślnie przeprowadzić proces restrukturyzacji zadłużenia, lecz nie wiadomo czy to wystarczy by wyjść na prostą. Grupa zainicjowała sprzedaż spółek zależnych. W październiku minionego roku sfinalizowana została sprzedaż spółki Exact Systems. Pieniądze ze sprzedaży WS wykorzystał do spłaty części zadłużenia wobec konsorcjum bankowego (dokładnie 104 mln zł). Z kolei we wrześniu 2019 r. zarząd grupy Work Service w komunikacie giełdowym poinformował, że przeznaczył do sprzedaży kilkanaście spółek zależnych - w tym spółek grupy Antal i grupy Prohuman.

- Proces zmiany właścicielskiej Antal jest na zaawansowanym poziomie i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli poinformować o szczegółach. Na tym etapie mogę powiedzieć, że nie możemy doczekać się rozpoczęcia współpracy strategicznej z nowym partnerem. Podczas współpracy w ramach grupy Work Service rozwinęliśmy skrzydła - otworzyliśmy trzy nowe oddziały w Polsce i trzy oddziały zagraniczne - w Pradze, Bratysławie i Budapeszcie. Rozwinęliśmy również portfolio usług - obecnie mamy prężnie rosnący dział market research, agencję pracy robotów czy unikalną platformę skupiającą rekrutrów o nazwie REX. Zainwestowaliśmy w wewnętrzne innowacje, np. nowe systemy IT i znacząco rozbudowaliśmy zespół. Teraz jesteśmy gotowi na dalszy rozwój tych działań, a także nowe wdrożenia - wiemy, że nowy partner pozwoli nam szybciej osiągać kolejne kamienie milowe w rozwoju Antal i nie możemy się doczekać nowych projektów - mówi Artur Skiba, prezes Antal.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Agencja Antal na sprzedaż. "Potencjalnie istnieją dwa typy kupujących"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA