×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Adecco Poland z nowym szefem. Anna Wicha w szczerej rozmowie

Rozmawiamy z Anną Wichą, prezes Polskiego Forum HR i ustępującą prezes Adecco Poland, lidera na rynku agencji pracy tymczasowej.

Adecco Poland z nowym szefem. Anna Wicha w szczerej rozmowie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Kolejnym gościem podcastu „20. Piętro” jest Anna Wicha, prezes Adecco Poland, Polskiego Forum HR i wiceprezydent Konfederacji Pracodawców Lewiatan.

Anna Wicha po latach żegna się ze stanowiskiem prezes znanej korporacji w Polsce. - Moje miejsce zajmie ktoś młodszy, świadomość marki jest już duża, rozwinęliśmy ten biznes, teraz trzeba go utrzymać – mówi Rafałowi Kergerowi.

Menedżerka od przyszłego roku będzie odpowiadała za public affairs Adecco, współpracowała z rządami, legislatorami i organizacjami pracodawców w Polsce i kilku innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, także we współpracy ze Światową Konfederacją Zatrudnienia (ang. World Employment Confederation).  

Anna Wicha jest drugą najdłużej pracującą osobą w Adecco Poland. Kiedy zaczynała w Adecco 20 lat temu robiła właściwie wszystko w oddziale w Katowicach, od rekrutacji po sprzedaż usług. Adecco miało wówczas 6 oddziałów, 40 pracowników i 400 pracowników tymczasowych. Dziś zarządzana przez nią organizacja ma 60 oddziałów, 400 pracowników i 20 tys. pracowników tymczasowych.

Pracę w Adecco rozpoczęła w 2000 roku od stanowiska konsultanta sprzedaży usług HR. W 2005 roku awansowała na stanowisko dyrektora sprzedaży, a już dwa lata później została dyrektorem generalnym Adecco Poland. W latach 2010-2011 i 2014- 2015 odpowiadała także za działania strategiczne Adecco w Rumunii. Od 2010 r. pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Forum HR. Przez 8 lat była członkiem zarządu WEC World Employment Confederation  –  organizacji reprezentującej agencje zatrudnienia w Europie.

W ponad półgodzinnej rozmowie Anna Wicha ciekawie opowiada o sytuacji na rynku pracy, zarządzaniu, swojej karierze i przyszłości, jaka może czekać jej firmę i cały rynek agencji pracy tymczasowej.

"20 piętra" tradycyjnie można posłuchać na wszystkich platformach podcastowych, m.in. na Spotify.

- Rynek pracy w Polsce nigdy nie był łatwy, niezależnie czy sytuacja była dla agencji pracy dobra czy nie. Skomplikowane systemy płacowe, składki ZUS, podatki, rozliczanie urlopów – to nie ułatwiało sytuacji i skłaniało agencje także do świadczenia usług kadrowo-płacowych i te usługi wciąż się rozwijają – mówi m.in. Anna Wicha. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Adecco Poland z nowym szefem. Anna Wicha w szczerej rozmowie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Joanna 2021-04-03 23:54:05

  Pracę w Amazon Sosnowiec polecam. WSPÓŁPRACY Z ADECCO SOSNOWIEC AMAZON nie polecam. KTO zarządza tą agencją????? TO niewiarygodne aby 1 marca wydać pracownikowi świadectwo pracy a następniedzwonić i wysyłać smsy z zapytaniem DLACZEGO NIE PRZYSZEDŁ DO PRACY 19 MARCA I CO TYDZIEŃ TO SAMO 🤑🤢🙄

 • Joanna 2021-04-03 23:47:48

  Od 1marca2021 r Adecco Sosnowiec nie wie czy JESTEM CZY NIE JESTEM PRACOWNIKIEM? Kto tu zarządza OTO JEST PYTANIE...

 • Miecznik 2020-02-22 18:41:02

  Wracaj do nas Aniu :)

 • Cactus 2019-12-28 12:57:58

  Nosił wilk razy kilka ...

 • Max 2000 2019-12-27 18:53:01

  Po co to .Skoro są Urędy Pracy.Biznes na bezrobotnych

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA