Adamczyk: Rezygnacja prezesów PKP Cargo i PKP PLK to zachowanie nieodpowiedzialne

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk z zaskoczeniem przyjął informację o dymisji szefów PKP PLK Andrzeja Filipa Wojciechowskiego oraz PKP Cargo Adama Purwina - poinformował resort infrastruktury i budownictwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adamczyk: Rezygnacja prezesów PKP Cargo i PKP PLK to zachowanie nieodpowiedzialne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 gru 2015 17:18


"Jestem bardzo zaskoczony podaniem się do dymisji szefów PKP Cargo i PKP Polskich Linii Kolejowych, tym bardziej, że wdrażamy nowy rozkład jazdy. Jest to zachowanie nieodpowiedzialne, gdy prezes i członek zarządu ds. finansowych PKP PLK SA opuszczają swoje stanowiska w momencie, gdy do końca roku należy rozliczyć 13,5 mld zł przeznaczonych na realizację inwestycji kolejowych" - powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Dodał, że zarządy PKP PLK oraz PKP Cargo pracują normalnie. Jak wskazał, w najbliższym czasie zostaną wyłonione osoby, które zajmą stanowiska w zarządzie spółki PKP PLK.

"Procedury powoływania szefa PKP Cargo są bardziej zawiłe, ale już wkrótce zostaną wdrożone. Obie spółki, których prezesi podali się dziś do dymisji, przejmujemy z dużą ilością niewiadomych i problemów do pilnego rozwiązania. Już wkrótce nowe zarządy w pełnych składach zajmą się ich rozwiązywaniem. Sytuacja w tych spółkach jest pod kontrolą" - zaznaczył cytowany Adamczyk.

W poniedziałek ze skutkiem natychmiastowy złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki PKP Cargo Adam Purwin, który prezesem została w lutym 2014 r.

"Pan Adam Purwin wskazał, że przyczyną złożenia rezygnacji są ważne powody, w szczególności osobiste" - napisano w komunikacie giełdowym.

Jak podkreślono, rada nadzorcza podziękowała Purwinowi za wkład włożony w rozwój spółki, "w szczególności za wprowadzenie PKP Cargo na Giełdę Papierów Wartościowych, ekspansję międzynarodową oraz skuteczną restrukturyzację".

Cytowany w komunikacie wysłanym do mediów Purwin zaznaczył: "Przez blisko trzy lata budowaliśmy międzynarodową pozycję PKP Cargo. Bezprecedensowy sukces debiutu giełdowego, ekspansja zagraniczna, skuteczna restrukturyzacja i ogromne inwestycje to fundamenty dalszego rozwoju drugiego największego przewoźnika w Unii Europejskiej".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

przemyslaw 2015-12-15 17:40:25

niech duda ułaskawi tw przemysława, przecież to swój chłop :)

Bogdan 2015-12-15 16:47:56

To powinno być karalne! Zostawić ważną spółkę, porzucić pracę bez okresu wypowiedzenia 3 miesiące.Nie przekazać następcy swojego stanowiska.. A co za umowy oni mają?wszystko dla siebie a dla firmy figa?kto to zawierał takie umowy przez 8 lat..