PARTNERZY PORTALU

9 branż, w których króluje praca zdalna

W Ameryce, w niektórych sferach gospodarki już 50 proc. obowiązków wykonywanych jest zdalnie.

9 branż, w których króluje praca zdalna
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Od 11 lat rośnie udział obowiązków wykonywanych zdalnie w ogóle obowiązków Amerykanów.
  • Profesje, które najbardziej korzystają z pracy zdalnej to: ekonomiści, ubezpieczyciele, agenci sprzedający nieruchomości, marketerzy, inżynierowie.
  • Mniej, choć nadal widocznie, z pracy zdalnej korzystają naukowcy, badacze i prawnicy.

Serwis businessinsider.com sięgnął po nowe dane o pracy zdalnej w USA. Wynika z nich, że opisywany, także przez PulsHR.pl, trend wzrostu udziału pracy zdalnej w ogóle wykonywanej pracy, jest bardzo widoczny.

Zgodnie z danymi FlexJobs, które komentuje BI, w USA już 50 proc. czasu pracy pracownicy spędzają wykonując obowiązki zdalnie. Dane z 2018 r. pokazują, że od 11 lat udział pracy zdalnej w ogóle wykonywanej pracy wzrósł o 115 proc. względem 2007 r.

Pracownicy liczą, że elastyczny czas pracy pozwoli im zachować równowagę między życiem zawodowym a osobistym. Jak podkreśla także komentujący wyniki badań Instytut Gallupa, to wyróżniająca cecha, która charakteryzuje pokolenie millennialsów.

Efektem tego jest konieczność przystosowania się firm do tych wymagań, które tym bardziej muszą się starać, im bardziej mamy do czynienia z rynkiem pracownika. To nie tylko problem za oceanem.

Czytaj też: USA na fali gospodarczej, którą może powstrzymać brak pracowników

FlexJobs wyliczył 9 profesji i działów gospodarki, które najczęściej w ostatnich latach sięgały po pracę zdalną, jako rozwiązanie organizacyjne. Oparto to wyliczenie na ofertach pracy, które przebadano w największej gospodarce świata między 1 stycznia 2018 r. a 31 grudnia tego samego roku.

Praca zdalna, w myśl badania, pozwala pracownikowi wykonać całość lub część obowiązków poza stacjonarnym miejscem, które zostało przygotowane przez pracodawcę do wykonywania danych czynności.

1. Matematyka i ekonomia

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 9 branż, w których króluje praca zdalna

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA