×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

600 mln zł na wsparcie niepełnosprawnych i ich pracodawców

 • Agnieszka Widera-Ciochoń
  AW
 • 18 mar 2020 20:30

Tworzymy specjalny program w ramach PFRON - zapowiedziała w środę (18 marca) Marlena Maląg. Chodzi o pomoc dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i pomoc dla samych niepełnosprawnych w czasie kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa.

600 mln zł na wsparcie niepełnosprawnych i ich pracodawców
Marlena Malag, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
REKLAMA

Przypomnijmy, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zwróciła się do rządu o o uzupełnienie działań antykryzysowych o instrumenty wprost kierowane do pracodawców zatrudnieniowych osoby niepełnosprawne i samych niepełnosprawnych pracowników.

Organizacja podkreślała, że obecne obostrzenia związane z walką z koronawirusem, bez odpowiednich działań osłonowych mogą dodatkowo pogorszyć i tak trudną sytuacje na rynku pracy tej grupy.

- Ta ekstraordynaryjna sytuacja wymaga pilnej interwencji na poziomie legislacyjnym i nowych instrumentów wspierających, łagodzących jej skutki dla gospodarki, ochrony miejsc pracy osób niepełnosprawnych – apelowała POPON.

W przedstawionym w środę (18 marca) przez rząd pakiecie tzw. tarczy antykryzsowej mają się znaleźć także pieniądze na ten cel.

- 600 mln zł przeznaczymy na pomoc dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, ale też na pomoc osobom niepełnosprawnych pozostających w domach, wymagających szczególnej opieki. Tworzymy specjalny program w ramach PFRON - zapowiedziała Marlena Malag, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: 600 mln zł na wsparcie niepełnosprawnych i ich pracodawców
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Marcin 2020-04-08 18:38:10

  To prawda ja mam grupę umiarkowana mam dwie ręce i dwie nogi mogę pracować 6godz dziennie w pracy chronionej od panstwa mam 215zl pielegnacyjnego i to koniec nie mam renty bo nie mam 5 lat pracy a mam wrodzoną wadę serca i teraz rozrusznik mam pytanie z czego mam żyć to nasze panstwo tak rządzi brak słów.

 • zbyszko 2020-03-19 14:49:22

  Niepełnosprawnymi w tym kraju w ogóle się nikt nie przejmuje!!! Pracujemy za darmo od 6 lat w Milmex Systemy Komputerowe w Sosnowcu i ani prokuratura, ani PIP nic z tym nie robią!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA