×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

6 na 10 polskich firm uzyskało wsparcie w pandemii

  • Autor: PAP/AT
  • 18 sty 2022 17:56

Sześć na dziesięć firm (61 proc.) w Polsce otrzymało jakąś formę wsparcia finansowego w odpowiedzi na COVID-19. To nieco więcej niż średnia UE, wynosząca 56 proc. - wynika z raportu Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI).

6 na 10 polskich firm uzyskało wsparcie w pandemii
Plany inwestycyjne firm głównie koncentrują się na poprawie efektywności energetycznej oraz wdrażaniu technologii cyfrowych (fot. freepik.com/yanalya)
REKLAMA
  • Pomimo obiektywnie trudnych okoliczności, widoczna jest poprawa nastroju inwestycyjnego wśród przedsiębiorców - wskazuje na to fakt, że 80 proc. firm spodziewa się wzrostu inwestycji- powiedziała wiceprezes EBI Teresa Czerwińska.
  • Badania wykazują, że sześć na dziesięć firm (61 proc.) w Polsce otrzymało wsparcie finansowe ze środków publicznych w związku z pandemią COVID-19 - dodała.
  • Jednocześnie, prawie cztery na dziesięć polskich firm zainwestowało w rozwój lub wprowadzenie nowych produktów, procesów lub usług - zaznaczyła.

Europejski Bank Inwestycyjny opublikował wyniki najnowszej ankiety, EIB Investment Survey, poświęconej inwestycjom polskich firm w 2021 r. Jak wskazano w raporcie, odsetek polskich firm inwestujących nie zmienił się od czasu ankiety z ubiegłego roku (EIBIS 2020). Natomiast w 2021 roku przedsiębiorcy bardziej optymistycznie podchodzili do planowania i realizacji swoich działań - więcej firm (80 proc.) spodziewa się wzrostu inwestycji - jest to wynik na poziomie średniej UE.

"Pomimo obiektywnie trudnych okoliczności, widoczna jest poprawa nastroju inwestycyjnego wśród przedsiębiorców - wskazuje na to fakt, że 80 proc. firm spodziewa się wzrostu inwestycji. Nasze badania wykazują, że sześć na dziesięć firm (61 proc.) w Polsce otrzymało wsparcie finansowe ze środków publicznych w związku z pandemią COVID-19. Jednocześnie, prawie cztery na dziesięć polskich firm zainwestowało w rozwój lub wprowadzenie nowych produktów, procesów lub usług" - powiedziała wiceprezes EBI Teresa Czerwińska.

Dodała, że plany inwestycyjne firm głównie koncentrują się na poprawie efektywności energetycznej oraz wdrażaniu technologii cyfrowych.

Wyniki badania EBI pokazują, że poprawiają się warunki dostępu do finansowania w Polsce. Tylko 8 proc. przedsiębiorstw odczuwa ograniczenia w dostępie do finansowania i jest to wynik korzystniejszy w porównaniu do EIBIS 2020 (12 proc.). Po raz pierwszy w historii trwania ankiety liczba ta wynosi poniżej 10 proc. Większość firm korzystających z finansowania zewnętrznego jest zadowolona z warunków, jakie im zaoferowano. Głównym powodem niezadowolenia są wymagania związane z zabezpieczeniem (9 proc.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: 6 na 10 polskich firm uzyskało wsparcie w pandemii
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Skarga Podstawa prawna: art. 63 Konstytucji oraz Art. 221 k.p.a. 2022-01-18 21:40:02

    Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ),przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażono źródła wód pitnych. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Lubelskim.............. i na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej. Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych .

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA