6,5 tys. prawników i doradców w jednej firmie. Historyczna fuzja

W wyniku połączenia Dentons i chińskiej kancelarii Dacheng powstała globalna firma prawnicza obejmująca zasięgiem 120 biur w ponad 50 krajach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

6,5 tys. prawników i doradców w jednej firmie. Historyczna fuzja

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 lut 2015 16:20


Firma funkcjonuje na świecie pod nazwą Dentons, a w Chinach jako Beijing Dacheng Law Firm i jest największą pod względem liczby pracowników i doradców firmą prawniczą na świecie. Nie posiada światowej siedziby ani dominującej kultury narodowej. Oferuje klientom umiejętności prawników z różnych stron świata, reprezentujących każdą kulturę prawa.

- To połączenie między czołowymi firmami prawniczymi z Chin i Zachodu jest naprawdę jedyne w swoim rodzaju. Nasza nowa firma będzie zintegrowaną platformą, świadczącą wysokiej jakości usługi. Zbuduje ona most, dzięki któremu łatwiej będzie się współpracowało firmom chińskim i zachodnim. Razem czynimy wielki krok naprzód w naszej branży – to naprawdę kamień milowy w historii międzynarodowych firm prawniczych - powiedział Peng Xuefeng, partner-założyciel.

Firma Dentons powstała w marcu 2013 r. w wyniku połączenia trzech firm prawniczych: międzynarodowej kancelarii Salans, kanadyjskiej firmy Fraser Milner Casgrain LLP (FMC) oraz międzynarodowej firmy SNR Denton. Teraz kancelaria scaliła się z chińską - Dacheng.

- Nie chodzi o to, żeby być największą firmą na świecie. Więcej prawników i biur w miejscach, w których nasi klienci prowadzą działalność, to znaczy – rozumieć ich potrzeby i wyjść im naprzeciw. Jesteśmy firmą policentryczną i jedyną z wielkiej dziesiątki, która nie ma siedziby w USA bądź Wielkiej Brytanii, co odzwierciedla fundamentalne zmiany w gospodarce światowej i firmy prawnicze muszą się do tego dostosować - powiedział Joe Andrew, dotychczasowy CEO Dentons.

Nowa firma jest podzielona na 5 regionów: Azję, Europę, Kanadę, Stany Zjednoczone oraz UKMEA (Wielką Brytanię, Bliski Wschód i Afrykę). Na czele zarządu każdego z nich stoi executive officer, a członkowie zarządów wszystkich regionów tworzą Global Advisory Comittee. W skład dziewiętnastoosobowej Global Board wchodzą przedstawiciele każdego regionu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.