55-letni mężczyzna ze wsi. Tak wygląda przeciętny przedsiębiorca w Polsce

Wcale nie w miastach i nie młodzi. Najwięcej firm prowadzą mężczyźni po 55. roku życia z dala od aglomeracji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

55-letni mężczyzna ze wsi. Tak wygląda przeciętny przedsiębiorca w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 wrz 2015 8:38


Według badania Barometr Przedsiębiorczości przeprowadzonego przez Dom Badawczyo Maison dla "Dziennika Gazety Prawnej", 32 proc. ankietowanych, którzy prowadzą działalność gospodarczą to osoby w wieku 55 lat i więcej. Drugą co do wielkości grupę stanowią 45-54-latkowie (24 proc.), a tylko 7 proc. to osoby w przedziale 18-24 lata.

Sondaż pokazuje też, że przedsiębiorczość kwitnie poza dużymi miastami. Aż 33 proc. przedsiębiorców działa na wsi, a 27 proc. prowadzi działalność na terenie miast liczących od 20 do 100 tys. mieszkańców.

Przybywa przedsiębiorczych kobiet

O ile np. w badaniu PARP z 2011 r. stosunek mężczyzn do kobiet wynosił 70 do 30, o tyle w naszym to 60 do 40, a wśród planujących biznes mamy już równowagę płci – wskazuje współautor badań dr Tomasz Baran z Wydziału Psychologii UW.

Badanie otwiera 3. akcję "DGP" "Nie ma wolności bez przedsiębiorczości", której tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: Mądrość Gospodarcza. Dziennik opisze m.in. historie firm, które na różny sposób podczas swojej działalności musiały się ową mądrością wykazać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.