Nawet 5 tys. pracowników transportu zbiorowego przejdzie szkolenia z zasad współpracy z osobami niepełnosprawnymi. Umowę w tej sprawie w piątek (26 lipca) podpisało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz PFRON.

- Nasze szkolenia kierujemy do trzech sektorów: transportu kolejowego, miejskiego i międzymiastowego. Będą to między innymi szkolenia dla służb technicznych i drużyn konduktorskich, pracowników przewoźników autobusowych, zakładów transportowych - wyjaśnia Marlena Maląg, prezes PFRON.
W szkoleniach weźmie udział w sumie 5 tysięcy osób. To pracownicy przewoźników tj. Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Mazowieckie KM, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, PKP Intercity, PKP SKM w Trójmieście, Przewozy Regionalne, Szybka Kolej Miejska, Warszawska Kolej Dojazdowa. Przeszkolone osoby będą bezpośrednio współpracowały z osobami z niepełnosprawnościami.
Dziś podpisano umowę pomiędzy #MPRiPS a @funduszpfron dotyczącą szkoleń dla pracowników transportu zbiorowego. Wartość projektu to ok. 9,4 mln zł.
— Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (@MRiPS_GOV_PL) July 26, 2019
📝https://t.co/xZWSQBtDSh
📸 https://t.co/QTz3wty79m#integracja pic.twitter.com/P8abMjSFgz
- Ochrona i wsparcie osób słabszych, osób, które wymagają szczególnego wsparcia i opieki w życiu rodzinnym i zawodowym są jednym z naszych priorytetów - powiedział wiceminister Kazimierz Kuberski.
Jak dodawał jednocześnie, że priorytet jest realizowany poprzez program Dostępność Plus. - Celem projektu jest zapewnienie niezależnego życia obywatelom, szczególnie tym, którzy wymagają wsparcia, a są to osoby niepełnosprawne, osoby które mają problemy z dostępem do usług publicznych, do obiektów użyteczności publicznej.
Projekt realizowany będzie od lipca 2019 roku do marca 2023 roku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja. Partnerami projektu są Urząd Transportu Kolejowego oraz Instytut Transportu Samochodowego. Jego wartość to ok. 9,4 mln zł.


KOMENTARZE (0)