×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

3010 zł wsparcia dla przedsiębiorców znad Odry. Projekt we wrześniu w Sejmie

  • Autor: PAP/AT
  • 25 sie 2022 12:09

Na najbliższym posiedzeniu zaplanowanym na 2 września Sejm zajmie się projektem ustawy o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

3010 zł wsparcia dla przedsiębiorców znad Odry. Projekt we wrześniu w Sejmie
2 września Sejm zajmie się projektem ustawy o wsparciu dla przedsiębiorców znad Odry (fot. PAP/Marcin Bielecki)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Aby otrzymać wsparcie przedsiębiorca będzie musiał wykazać się spadkiem przychodów powyżej 50 proc. w sierpniu w stosunku do lipca lub sierpnia ubiegłego roku - powiedziała Marlena Maląg.
  • Wsparcie będzie na poziomie 3010 zł. Wnioski będą składane tylko drogą elektroniczną do ZUS i będą objęte wsparciem te osoby, które są zatrudnione w firmach, za które są odprowadzane składki na dzień 31 lipca - wyjaśniła.
  • Według szacunków MRiPS po wsparcie zgłosi się ok. 10 tys. podmiotów. Sejm ma się zająć projektem na posiedzeniu zaplanowanym na 2 września.

Wsparciem w związku z sytuacją na Odrze objętych może zostać ok. 10 tys. podmiotów

Marlena Maląg przypomniała w czwartek w TVP 1 , że na środowym posiedzeniu rządu MRiPS przedstawiło projekt ustawy o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze.

Czytaj też: Rząd przyjął projekt wsparcia dla przedsiębiorców znad Odry

"Planujemy, że tym wsparciem objęte będą 34 powiaty wzdłuż rzeki Odry. Zostało to dokładnie przeanalizowane. Będzie ustawa, ale będzie także rozporządzenie" - poinformowała. Według szefowej MRiPS rozporządzenie "jest krótszą drogą".

Aby otrzymać wsparcie - wyjaśniła - przedsiębiorca będzie musiał wykazać się spadkiem przychodów powyżej 50 proc. w sierpniu w stosunku do lipca lub sierpnia ubiegłego roku.

Wnioski o wsparcie będą składane drogą elektroniczną

"Wsparcie będzie na poziomie 3010 zł. Wnioski będą składane tylko drogą elektroniczną do ZUS i będą objęte wsparciem te osoby, które są zatrudnione w firmach, za które są odprowadzane składki na dzień 31 lipca" - mówiła. Poinformowała, że Sejm ma się zająć projektem na posiedzeniu zaplanowanym na 2 września.

Według szacunków MRiPS po wsparcie zgłosi się ok. 10 tys. podmiotów. "To jest ponad 68 tys. płatników składek. Zobaczymy, jaka liczba rzeczywiście wystąpi o to wsparcie" - powiedziała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 3010 zł wsparcia dla przedsiębiorców znad Odry. Projekt we wrześniu w Sejmie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA