PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

30 mln zł na aktywizację bezrobotnych przeznaczy WUP w Rzeszowie

  • Autor: PAP/RAF
  • 14 lis 2021 9:54

30 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na projekty, które mają służyć rozwojowi przedsiębiorczości i samozatrudnienia osób do 29. roku życia. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

30 mln zł na aktywizację bezrobotnych przeznaczy WUP w Rzeszowie
W ramach konkursów ogłoszonych przez rzeszowski WUP, wsparcie uzyskało ponad 13 tys. osób. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Jak poinformował dyrektor WUP Tomasz Czop, pomoc będzie polegać na wsparciu młodych ludzi w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. - Chcemy to robić m.in. poprzez udzielanie im dotacji na utworzenie przedsiębiorstwa. Dofinansowanie będzie można uzyskać także na szkolenia dotyczące wiedzy i umiejętności niezbędnych do założenia firmy - wyliczył.

Czop dodał, że pieniądze będą mogły być wykorzystane również na wsparcie pomostowe.

W konkursie wnioski mogą składać podmioty z Podkarpacia, które m.in. prowadzą działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, niedziałające dla zysku lub przeznaczające zysk na cele statutowe. Dodatkowo muszą posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie w zakresie udzielania dotacji, pożyczek lub poręczeń na utworzenie lub rozwój przedsiębiorstw w ostatnich 6 latach.

Wnioski o dofinansowanie projektów można składać od 11 do 26 listopada br. za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 dostępnego pod adresem https://www.sowa.efs.gov.pl.

Czytaj też: Najwięcej czasu w pracy spędzają pracownicy fizyczni

Budżet tego konkursu to 30 mln zł.

Czop podkreślił, że od chwili uruchomienia Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, czyli od 2015 r., na Podkarpaciu wsparciem objętych zostało ponad 65 tys. osób w wieku do 29. roku życia.

W ramach konkursów ogłoszonych przez rzeszowski WUP, wsparcie uzyskało ponad 13 tys. osób, z tego staże odbyło blisko 7,5 tys. osób, a dotacje na utworzenie własnej firmy otrzymało ponad 400 osób. Prace podjęło w sumie prawie 6 tys. osób.

Z kolei w projektach realizowanych z PO WER przez podkarpackie powiatowe urzędy pracy wsparciem objęto ok. 53 tys. osób, z tego ponad 1208 osób z niepełnosprawnościami. Staże odbyło blisko 30 tys. osób, a dotacje na rozpoczęcie własnej działalności otrzymało ponad 6 tys. osób. W tym przypadku pracę podjęło ponad 35 tys. osób. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 30 mln zł na aktywizację bezrobotnych przeznaczy WUP w Rzeszowie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA