PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

3 na 4 pracowników IT chce odejść z pracy. Mają swoje powody

  • km
  • 25 lis 2022 11:45

Brak specjalistów to jeden z problemów branży IT. Okazuje się, że tylko 1 na 4 firmy wie, jak właściwie zadbać o twórców oprogramowania.

3 na 4 pracowników IT chce odejść z pracy. Mają swoje powody
Pozytywne doświadczenia deweloperów przekładają się na sam produkt i lepsze doświadczenia klientów (fot. Simon Abrams/Unsplash)
REKLAMA
  • Zdaniem 75 proc. liderów IT i biznesu badanych przez VMware, to od programistów zależy, czy firma będzie w stanie realizować swoją strategię biznesową.
  • 69 proc. badanych zwraca uwagę, że pozytywne doświadczenia deweloperów przekładają się na sam produkt i lepsze doświadczenia klientów.
  • 81,5 proc. respondentów badanych przez technologiczną firmę NTT w 23 krajach przyznaje, że praca poza siedzibą firmy stała się wyzwaniem dla efektywności ich organizacji.

Jeśli firmy nie zmienią podejścia, mogą mieć duży problem z tworzeniem dopracowanych aplikacji i innowacyjnych usług cyfrowych, a w konsekwencji, z realizacją strategii biznesowej.

Programista jest na wagę złota nie tylko ze względu na deficyt specjalistów i szybką cyfryzację. Zdaniem 75 proc. liderów IT i biznesu badanych przez VMware, to od nich zależy, czy firma będzie w stanie realizować swoją strategię biznesową.  Z kolei 69 proc. badanych zwraca uwagę, że pozytywne doświadczenia deweloperów przekładają się na sam produkt i lepsze doświadczenia klientów. Nie znaczy to jednak, że firmy odpowiednio dbają o pracowników.

Z badania przeprowadzonego przez TalentLMS i Workable wynika, że aż 75 proc. pracowników działów IT czuje, że ich potrzeby są ignorowane przez przełożonych albo ich potencjał nie jest w pełni wykorzystywany. Okazuje się, że pracodawcy bardziej skupiają się na rekrutowaniu nowych talentów niż inwestowaniu w dotychczasową kadrę. W rezultacie 72 proc. ankietowanych myśli o zmianie pracy.

Przeczytaj: Dużych zwolnień nie będzie, wyhamują wynagrodzenia. IT kryzys niestraszny 

Siła doświadczeń 

Rozdźwięk pomiędzy oczekiwaniami menedżerów i programistów pogłębiła dodatkowo pandemia i praca zdalna. Aż 81,5 proc. respondentów badanych przez technologiczną firmę NTT w 23 krajach przyznaje, że praca poza siedzibą firmy stała się wyzwaniem dla efektywności ich organizacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 3 na 4 pracowników IT chce odejść z pracy. Mają swoje powody

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA