PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

28 tys. zł na własną firmę. Łódź ma wsparcie dla przedsiębiorczych mieszkańców

  • Autor: PAP/JS
  • 17 lut 2019 18:40

Z 28 tys. zł bezzwrotnej dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej oraz dodatkowego, comiesięcznego wsparcia będą mogli skorzystać mieszkańcy Łodzi z rewitalizowanej części miasta. W sumie na ten cel przeznaczono 3,8 mln zł z projektów unijnych.

28 tys. zł na własną firmę. Łódź ma wsparcie dla przedsiębiorczych mieszkańców
Aby otrzymać dofinansowanie trzeba przedstawić pomysł na biznes, zamieszkiwać na terenie rewitalizacji bądź być osobą przeniesioną ze względu na działania rewitalizacyjne, mieć minimum 30 lat (fot. pixabay.com)
REKLAMA

Jak poinformował łódzki magistrat, ta kwota pozwoli na założenie nowego biznesu blisko 80 osobom.

"To oferta skierowana do osób z obszaru rewitalizacji oraz tych, które w związku z trwającym projektem rewitalizacji musiały zmienić miejsce zamieszkania. Czy warto skorzystać? Uważam, że tak. Dotacja dla jednej osoby, która zakłada działalność to prawie 28 tys. zł. Ponadto, nawet przez rok, będzie można korzystać z dodatkowego comiesięcznego wsparcia finansowego - do 2,1 tys. zł" - ogłosiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Fundusze pochodzące z dwóch projektów unijnych wśród osób będących w trudnej sytuacji na rynku pracy rozdysponuje Studium Nowoczesnych Technologii Szkoleniowo-Wdrożeniowych i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Do tych instytucji od marca będą mogli zgłaszać się zainteresowani skorzystaniem z dotacji przeznaczonej na start własnej firmy.

Aby otrzymać dofinansowanie trzeba przedstawić pomysł na biznes, zamieszkiwać na terenie rewitalizacji bądź być osobą przeniesioną ze względu na działania rewitalizacyjne, mieć minimum 30 lat. Premiowane będą osoby niepełnosprawne, z niskimi kwalifikacjami oraz kobiety po 50. roku życia.

Dotacja w wysokości 28 tys. zł jest bezzwrotna, dodatkowe comiesięczne wsparcie na bieżącą działalność w wysokości ok. 2 tys. zł może być przeznaczone na opłaty za czynsz za najem lokalu, rachunki za media oraz składki na ZUS. Ta forma pomocy początkującym przedsiębiorcom może być przyznana na okres od 6 do 12 miesięcy.

Łódzki magistrat realizował już wcześniej dwa podobne projekty, dzięki którym ok. 60 osób z terenów rewitalizowanych mogło skorzystać z dotacji na założenie własnej działalności. W sumie w latach 2014 - 2023 Łódź chce wykorzystać 160 mln zł na tzw. miękkie, prospołeczne projekty dla osób z terenów rewitalizacji. Z tej kwoty zrealizowanych zostanie około 70 różnego rodzaju projektów - od wyposażania przedszkoli po zaktywizowanie osób bezdomnych i bezrobotnych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 28 tys. zł na własną firmę. Łódź ma wsparcie dla przedsiębiorczych mieszkańców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA