PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

28 sierpnia to Święto Polskiego Lotnictwa. Potrzebujemy pilotów

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 28 sie 2019 12:45

Czy warto zostać pilotem? Szkolenie jest bardzo drogie, ale nawet w 2-3 lata po rozpoczęciu pracy w kokpicie samolotu rejsowego można odpracować włożone w zawód 250 tysięcy zł.

28 sierpnia to Święto Polskiego Lotnictwa. Potrzebujemy pilotów
28 sierpnia obchodzone jest Święto Polskiego Lotnictwa. To wspólny dzień dla wszystkich, i cywilnych, i wojskowych lotników (fot. pixabay.com/pxhere.com/domena publiczna)
REKLAMA
  • Lotników potrzeba, bo coraz więcej osób podróżuje i wybiera najbezpieczniejszy, a zarazem najszybszy środek transportu, jakim jest samolot.
  • Airbus prognozował, że w ciągu 10, 15 lat na świecie będzie potrzebnych 540 tysięcy dodatkowych pilotów.
  • Szkolenie pilota to duży koszt, który jednak zwraca się po kilku latach pracy na regularnych połączeniach.

Święto Polskiego Lotnictwa 28 sierpnia jest to wspólne święto lotnictwa cywilnego, wojskowego oraz przemysłu lotniczego. Tym samym jest to święto całego polskiego personelu lotniczego: pilotów, techników, personelu lotnisk, stewardes czy kontroli lotów, a także produkujących polskie maszyny lotnicze.

Kluczowym zagadnieniem branży lotniczej w ostatnich latach jest rosnące zapotrzebowanie na pilotów. Ten prestiżowy zawód jawi się jako bardzo obiecujący. Zwłaszcza, gdy słyszy się że na całym świecie przybywa podróżujących, a najbezpieczniejszym i najczęściej wybieranym środkiem transportu jest samolot.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak ocenił w 2018 r. Airbus, rosnąca liczba połączeń wzmaga zapotrzebowanie na sterujących samolotami. Zgodnie z prognozą firmy do 2037 r. linie lotnicze  będą potrzebować o 540 tysięcy pilotów więcej niż teraz. To ponad pół miliona osób, które trzeba przeszkolić i wyselekcjonować.

Koszt przeszkolenia jednego pilota samolotu rejsowego to imponujące 250 tys. zł. I jak przekonywał na naszych stronach Jakub Benke z Bartolini Air, większość kandydatów na pilotów finansuje szkolenie i uprawnienia z własnej kieszeni.

Z drugiej strony natomiast coraz więcej mówi się o automatyzacji samolotów, która poddaje w wątpliwość, że pilotów będzie potrzeba aż tylu, ilu prognozuje Airbus. Ten sam Benke prognozował, że w świetle rozwoju technologii informatycznych prawdopodobnie pilota w kokpicie również kiedyś zastąpi komputer

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 28 sierpnia to Święto Polskiego Lotnictwa. Potrzebujemy pilotów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA