20 tys. zł za biznesplan. Koszalin daje pieniądze na start

20 tys. zł od prezydenta Koszalina, Piotra Jedlińskiego jest nagrodą główną w organizowanym przez miasto po raz czwarty konkursie „Firma na Start”. By ją zdobyć, trzeba opracować biznesplan, który kapituła konkursowa oceni najwyżej. Nabór zgłoszeń ruszył we wtorek (13 marca).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

20 tys. zł za biznesplan. Koszalin daje pieniądze na start

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

13 mar 2018 16:54


Konkurs "Firma na Start" organizuje miasto Koszalin. Jego celem jest wybór najlepszego biznesplanu w dwóch kategoriach. W pierwszej rywalizują osoby dorosłe, które ukończyły 18 lat, ale nie przekroczyły 35. roku życia. Nie muszą mieszkać w Koszalinie, ale to w tym mieście muszą chcieć założyć własną firmę. Druga kategoria przeznaczona jest dla uczniów koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych, które chcą uczyć się przedsiębiorczości.

"Dziś startujemy. Dziś otwieramy nabór projektów. Zasady takie same, jak w poprzednich edycjach. Myślę, że w czerwcu, jeszcze przed wakacjami, cała procedura powinna się zakończyć i powinniśmy wyłonić kolejnego, już czwartego laureata "Firmy na start" - poinformował na konferencji prasowej prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Nabór elektroniczny i papierowy zgłoszeń potrwa do 10 kwietnia, przez kolejnych 6 dni będzie prowadzona jeszcze ich ocena formalna. Następnie do 23 maja Centrum Innowacji Przedsiębiorczości przeprowadzi obowiązkowe szkolenia i uczestnicy złożą gotowe biznesplany. Do 20 czerwca kapituła konkursowa, po ocenie formalnej i merytorycznej, wybierze najlepszy biznesplan w każdej z kategorii. Do 23 czerwca ma nastąpić wręczenie nagród.

Nagrodą główną dla dorosłego uczestnika jest 20 tys. zł od prezydenta Koszalina. Dodatkową stanowić będą 3 tys. zł, tablet, voucher na usługi oraz pakiety doradcze ufundowane przez partnerów konkursu (w tym roku partnerów jest 10, najwięcej od początku organizacji konkursu - red.), a także najem i pożyczka na preferencyjnych warunkach.

Zwycięzca w kategorii skierowanej do uczniów otrzyma laptop, drukarkę i dron. Zdobywcy drugiego i trzeciego też dostaną po dronie, a także odpowiednio: aparat fotograficzny i tablet.

W pierwszej edycji konkursu "Firma na Start" wzięło udział 33 uczestników, w drugiej - 29, a w trzeciej - 34. Dotychczasowymi laureatami wśród dorosłych są: Aneta Szczuka z pomysłem na ręczne wykonywanie urn ceramicznych, Monika Potyrało z pracownią czekolady oraz Michał Krasnostawski, który zamierza projektować i dystrybuować funkcjonalną odzież sportową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.