×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

18 polskich menedżerów radzi, jak wygrywać walkę o najlepszych pracowników

To już nie czas na gdybanie czy analizowanie skali problemu. Menedżerowie, dyrektorzy HR, prezesi firm nie mają złudzeń - weszliśmy w czas bardzo ostrej rywalizacji o talenty. - Zanim rozpocznie się szukanie ich na zewnątrz, warto pomyśleć, na ile wykorzystany jest potencjał pracowników, czy są na właściwym miejscu, na ile możliwe jest przeniesienie ich na stanowiska, na których sprawdzą się lepiej - podpowiada Joanna Wanatowicz, dyrektor zarządzająca Grafton Recruitment. O to, jak znaleźć najlepszych pracowników, zapytaliśmy 18 prezesów, menedżerów i dyrektorów HR. Przeczytajcie, co na ten temat mają do powiedzenia m.in. Piotr Wielgomas, prezes Bigram, Katarzyna Cymerman, dyrektor ds. HR w polskim oddziale Microsoft czy Przemysław Maliszewski, współzałożyciel i prezes spółki Aidar.

Szymon Płodowski, IT HR Business Partner w Grupie Pracuj, ekspert the:protocol

Na przestrzeni ostatniej dekady widać, że myślenie o rekrutacji w IT musi ściśle wiązać się z całym procesem komunikacji firmy i odpowiadać na różne potrzeby specjalistów i specjalistek. To od dobrej strategii będzie zależało, czy firmy IT poradzą sobie z niedoborami kadrowymi. Nie od jednego złotego strzału, który uratuje firmę przed drenażem talentów.

W the:protocol widzimy, że ogromną popularnością cieszy się strategia ujawniania rodzajów projektów, z którymi osoby w określonych rolach będą się mierzyć. Wiemy, że jest to rynkowa luka – już nie widełki płacowe w IT są kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze oferty. Coraz więcej osób chce pracować w środowisku, które zawodowo i intelektualnie rozwija, więc informacja o projektach staje się często najmocniejszym atutem oferty.

Myślę, że pojawi się też więcej platform edukacyjnych, które będą wspierać przebranżowienie. Bardzo prężnie działają organizacje wspierające kobiety w wejściu do IT (Dare IT), czy szkoły programowania (Kodilla). Trend wskazuje, że spółki chętnie zainwestują w tego rodzaju inicjatywy. Coraz prężniej działają współprace z uczelniami wyższymi, które otwierają kierunki studiów w partnerstwie z biznesem; duże firmy organizują co roku w profesjonalne praktyki studenckie, a część firm otwiera programy stażowe. Podczas takich programów rozwijane i wyłaniane są talenty, a najlepsi uczestnicy i uczestniczki zostają zatrudnieni. Programy budują przy okazji lojalność i przywiązanie oraz pokazują, że firma potrafi inwestować w rozwój swoich pracowników.

Te przykłady pokazują, że w firmach IT raczej sprawdzają się długoterminowe strategie, które są efektem wypracowanych przez lata doświadczeń i są dopasowane do charakteru i kultury konkretnej organizacji. Walka na wynagrodzenie jest mieczem obosiecznym i działa na krótki dystans. (fot. the:protocol)

REKLAMA

    

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: 18 polskich menedżerów radzi, jak wygrywać walkę o najlepszych pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Scarlett 2023-01-02 09:19:30

    JESTEM Scarlett: TO JEST MOJE POŚWIADCZENIE DLA DR OGUNDELE, PRAWDZIWEGO CZARNIKA, KTÓRY PRZYWRÓCIŁ MI MĘŻA W CIĄGU 48 GODZIN SWOIM ZAKLĘCIEM MIŁOŚCI, TEN CZŁOWIEK MA ROZWIĄZANIE KAŻDEGO PROBLEMU W ZWIĄZKU, SKONTAKTUJ SIĘ Z NIM NA WHATSAPP LUB TELEGRAM: +27638836445 . JEGO ZAKLĘCIE JEST NIESZKODLIWE.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA