PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

171 mln euro rekompensaty dla włoskiej poczty

Komisja Europejska zatwierdziła w ramach unijnych zasad pomocy państwa rekompensatę w wysokości 171,74 mln euro, przyznaną przez rząd Włoch poczcie Poste Italiane za dystrybucję po obniżonych taryfach gazet, książek i publikacji organizacji non-profit w latach 2017-2019.

  • Autor: PAP/KM
  • 22 lip 2019 13:19
 171 mln euro rekompensaty dla włoskiej poczty
Poste Italiane jest największym dostawcą usług pocztowych we Włoszech (fot. Pixabay)
REKLAMA

Władze powierzyły włoskiej poczcie obowiązek świadczenia tych usług "w ogólnym interesie gospodarczym". Chodziło o zachowanie i wspieranie pluralizmu mediów i różnorodności poglądów poprzez pobieranie obniżonych stawek dla wydawców i gazet w celu dystrybucji niektórych kategorii prasy.

Komisja Europejska oceniła tę decyzję jako zgodną z unijnymi zasadami pomocy państwa dotyczącymi rekompensaty z tytułu świadczenia usług publicznych. Przepisy te umożliwiają państwom członkowskim, pod pewnymi warunkami, zrekompensowanie przedsiębiorstwom, którym powierzono obowiązki świadczenia usług publicznych, dodatkowych kosztów świadczenia tych usług.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

KE stwierdziła, że poziom rekompensaty nie przekroczył kwoty potrzebnej do pokrycia kosztów netto poniesionych za świadczenie usługi. W rezultacie oceniono, że "środek był proporcjonalny".

Według KE rekompensata jest zgodna z unijnymi zasadami pomocy państwa, ponieważ wspiera usługi świadczone w ogólnym interesie publicznym i promuje pluralizm mediów, bez nadmiernego zakłócania konkurencji.

Poste Italiane jest największym dostawcą usług pocztowych we Włoszech. Świadczy usługi pocztowe na całym terytorium kraju.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 171 mln euro rekompensaty dla włoskiej poczty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA