PARTNERZY PORTALU

14 menedżerów i 14 opinii. Oto wyzwania HR w 2020 r.

CSR, nowoczesne technologie, zarządzanie talentami, przywództwo, budowanie marki pracodawcy - na czym branża HR będzie koncentrować swoje działania w 2020 r.? Swoją opinią z PulsHR.pl podzielili się m.in.: Jeroen Tiel (Randstad), Piotr Mazurkiewicz (HRK), Anna Wicha (Adecco Poland), Marc Burrage (Hays Poland), Rafał Nachyna (Pracuj.pl), Lucyna Pleśniar (People), Monika Smulewicz (Grant Thornton).

- Szczególnym wyzwaniem dla branży HR staje się predefiniowanie w duchu rozwoju społeczno-gospodarczego tego, co rozumiemy przez pracę.

Po pierwsze, współczesność zmieniła całkowicie podejście do kwestii życia zawodowego, akcentując, że obok samej pracy istotne jest środowisko – warunki pracy, rozwój zawodowy, spełnienie zawodowe, satysfakcja, poczucie sensu prascy, ale także praca, która pozwala na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnością zawodową a życiem prywatnym. Te wszystkie elementy stają się dziś istotne nie tylko z perspektywy jednostek, ale także z perspektywy pracodawców, którzy powinni o nie zadbać.

W Polsce ten proces przemian bardzo silnie przyspieszyła w ostatnim czasie sytuacja na rynku pracy. Nakładają się na to także przemiany związane z elastycznością zatrudnienia. Rozwój technologiczny, ale też oczekiwania pracowników, szczególnie najmłodszych pokoleń wchodzących na rynek pracy, zmieniają nasze postrzeganie form zatrudnienia. Obok standardowej etatowej umowy o pracę pojawiają się różne sposoby współpracy pracownika z pracodawcą. One już istnieją w naszej polskiej przestrzeni, choć wciąż za tymi zmianami nie nadąża często proces tworzenia prawa.

Do tego jako pracodawcy musimy szukać rozwiązań, które pozwolą tworzyć w naszych firmach przestrzeń do współpracy pomiędzy osobami preferującym inne style pracy, inne formy zatrudnienia. Wydaje się to jednym z najbardziej aktualnych wyzwań.

Kolejnym jest też wsparcie rozwoju pracowników. W naszych badaniach sygnalizują oni ogromną potrzebę w tym zakresie, a jednocześnie niezwykle cenią pracodawców, którzy takie możliwości im tworzą.

Jedną z przyczyn jest uświadamiania przez polskie społeczeństwo przemiana, która dokonuje się na naszych oczach, związana z technologiami, automatyzacją, rozwojem sztucznej inteligencji. Polscy pracownicy wiedzą, że ich szanse na utrzymanie dobrego zatrudnienia w coraz większym stopniu zależą od rozwoju swoich umiejętności i podążaniu za zmianami – mówi Jeroen Tiel, dyrektor zarządzający Randstad Polska i Europa Wschodnia. (Fot. mat. pras.)

REKLAMA

     

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: 14 menedżerów i 14 opinii. Oto wyzwania HR w 2020 r.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Irka 2020-03-08 13:29:25

    Wiele się zmieniło w ostatnich latach. Zaczynając od samej definicji HR i pojawiania się w przedsiebiorstwach czegos takiego jak HR a nie tylko dział kadr. Pracodawcy wreszcie dostrzegli potrzebę pracy ze swoim zespołem. Wiedzą że w dobie pracownika musza dać z siebie wiecej, bo bardzo łatwo moga go stracic. Inwestują w nowe technologie usprawniajace system pracy, w pakiety medyczne medicover usprawniające dostepność pracownikom konsultacji lekarskich czy w stołówki zakładowe. Kazdy element moze byc znaczący o ile rzeczywiscie jest dostosowany do potrzeb i specyfiki pracy w danej branży

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA