-
- •7 sty 2020 6:00
CSR, nowoczesne technologie, zarządzanie talentami, przywództwo, budowanie marki pracodawcy - na czym branża HR będzie koncentrować swoje działania w 2020 r.? Swoją opinią z PulsHR.pl podzielili się m.in.: Jeroen Tiel (Randstad), Piotr Mazurkiewicz (HRK), Anna Wicha (Adecco Poland), Marc Burrage (Hays Poland), Rafał Nachyna (Pracuj.pl), Lucyna Pleśniar (People), Monika Smulewicz (Grant Thornton).

- Szczególnym wyzwaniem dla branży HR staje się predefiniowanie w duchu rozwoju społeczno-gospodarczego tego, co rozumiemy przez pracę.
Po pierwsze, współczesność zmieniła całkowicie podejście do kwestii życia zawodowego, akcentując, że obok samej pracy istotne jest środowisko – warunki pracy, rozwój zawodowy, spełnienie zawodowe, satysfakcja, poczucie sensu prascy, ale także praca, która pozwala na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnością zawodową a życiem prywatnym. Te wszystkie elementy stają się dziś istotne nie tylko z perspektywy jednostek, ale także z perspektywy pracodawców, którzy powinni o nie zadbać.
W Polsce ten proces przemian bardzo silnie przyspieszyła w ostatnim czasie sytuacja na rynku pracy. Nakładają się na to także przemiany związane z elastycznością zatrudnienia. Rozwój technologiczny, ale też oczekiwania pracowników, szczególnie najmłodszych pokoleń wchodzących na rynek pracy, zmieniają nasze postrzeganie form zatrudnienia. Obok standardowej etatowej umowy o pracę pojawiają się różne sposoby współpracy pracownika z pracodawcą. One już istnieją w naszej polskiej przestrzeni, choć wciąż za tymi zmianami nie nadąża często proces tworzenia prawa.
Do tego jako pracodawcy musimy szukać rozwiązań, które pozwolą tworzyć w naszych firmach przestrzeń do współpracy pomiędzy osobami preferującym inne style pracy, inne formy zatrudnienia. Wydaje się to jednym z najbardziej aktualnych wyzwań.
Kolejnym jest też wsparcie rozwoju pracowników. W naszych badaniach sygnalizują oni ogromną potrzebę w tym zakresie, a jednocześnie niezwykle cenią pracodawców, którzy takie możliwości im tworzą.
Jedną z przyczyn jest uświadamiania przez polskie społeczeństwo przemiana, która dokonuje się na naszych oczach, związana z technologiami, automatyzacją, rozwojem sztucznej inteligencji. Polscy pracownicy wiedzą, że ich szanse na utrzymanie dobrego zatrudnienia w coraz większym stopniu zależą od rozwoju swoich umiejętności i podążaniu za zmianami – mówi Jeroen Tiel, dyrektor zarządzający Randstad Polska i Europa Wschodnia. (Fot. mat. pras.)


Słowa kluczowe
- Lucyna Pleśniar
- People
- Agata Hagno
- DPM
- Marc Burrage
- Hays Poland
- Katarzyna Pączkowska
- Manpower
- Rafał Nachyna
- Pracuj.pl
- Joanna Malinowska-Parzydło
- Younicorn
- Anna Wicha
- Adecco Poland
- Artur Skiba
- Antal
- Jeroen Tiel
- Randstad
- Piotr Mazurkiewicz
- HRK
- Maja Chabińska-Rossakowska
- ING Bank Śląski
- Paweł Gniazdowski
- Lee Hecht Harrison DBM Polska
- Iwona Szmitkowska
- SAZ
- Work Service
- Monika Smulewicz
- Grant Thornton
- Opinie 2019/2020
KOMENTARZE (1)