×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

10 tys. kierowców bez pracy. Uber wycofuje się z działalności w drugim największym mieście Kanady

  • Autor: PAP/JS
  • 26 wrz 2017 23:13

Uber poinformował, że planuje od października wycofać się z działalności w prowincji Quebec w Kanadzie, w obawie przed restrykcyjnymi regulacjami prawnymi - podała agencja Reutera.

10 tys. kierowców bez pracy. Uber wycofuje się z działalności w drugim największym mieście Kanady
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Uber wycofuje się z działalności w drugiej najgęściej zaludnionej prowincji w Kanadzie, jednocześnie odwołując się od decyzji pozbawiającej firmę licencji na przewozy w Londynie - informuje Reuters.

Menedżer generalny Ubera w prowincji Quebec, Jean-Nicolas Guillemette, powiedział, że firma zakończy działalność na tym obszarze z dniem 14 października bieżącego roku. Uber zatrudnia w Quebecu ponad 50 pracowników biurowych, z firmą współpracowało również ponad 10 tys. kierowców.

Uber pozostawił sobie możliwość zrezygnowania z wycofania się z działalności w Quebecu, wzywając władze do rewizji zaostrzonego w piątek prawa, które pozwala Uberowi na działalność jedynie w ramach projektu pilotażowego. Nowe regulacje wymagać będą od wszystkich kierowców zaangażowanych w przewóz osób 35 godzin treningu przed rozpoczęciem pracy, co wyrówna ich status z tradycyjnymi operatorami taksówek, którzy sprzeciwiali się działalności Ubera w Quebecu.

Decyzja firmy oznacza, że Uber zamknie działalność w drugim największym mieście Kanady - Montrealu, a także w samym Quebecu. Nie dotyczy to funkcjonowania przewozów Ubera w innych kanadyjskich miastach, takich jak Toronto, Ottawa czy Edmonton. Uber nie działa również w Vancouver ani w Winnipeg.

Lyft, główny konkurent Ubera w Stanach Zjednoczonych, zaczyna według Reutersa eksplorację możliwości poszerzenia działalności na północ od granicy z USA. Lobbyści firmy mają według doniesień spotykać się od niedawna z władzami Toronto.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 10 tys. kierowców bez pracy. Uber wycofuje się z działalności w drugim największym mieście Kanady

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA