10 rzeczy, którymi kierują się w życiu ludzie sukcesu

Zastanawialiście się, dlaczego jedni osiągają sukces, a inni kolekcjonują porażki? Być może powodem jest poziom wykształcenia, inwestycje, wyczucie czasu czy kontakty? Nic bardziej mylnego! Osoby, które wygrywają, po prostu myślą… inaczej.

Autor: Joanna Rubin 6 lut 2014 5:48

REKLAMA
Wyznaczają sobie cele

Dużo prawdy jest w powiedzeniu, że jeśli ktoś ma konkretne wyniki, oznacza to, że wcześniej wyznaczył sobie cele wraz z terminem realizacji. To właśnie one motywują do przemyślenia strategii działania, determinacji i konsekwencji w wykonywaniu codziennych obowiązków. - Staram się być obywatelem możliwości. Nie widzę ograniczeń w stawianiu i realizacji celów - przekonuje Łukasz Jakóbiak, twórca internetowego talk-show 20m2.

T. Harv Eker, prezes Peak Potentials Training oraz autor bestsellerowych poradników o tematyce biznesowej wskazuje, że najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą. Zorientowanie na cele pomaga w ugruntowaniu zawodowych postaw.

Kenneth Chenault, prezes American Express podobno przed snem spisuje trzy najważniejsze rzeczy, które chce wykonać następnego dnia. (Fot. Shutterstock)


Puls HR Puls HR

10 rzeczy, którymi kierują się w życiu ludzie sukcesu


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.