10 najlepszych prezesów spółek giełdowych

TNS Polska na zlecenie "Pulsu Biznesu" przeprowadziła badanie "Giełdowa Spółka Roku 2012". Kompetencje zarządów firm oceniało ponad 180 maklerów, analityków i doradców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

10 najlepszych prezesów spółek giełdowych

PODZIEL SIĘ


Autor: Przeglad prasy/ pb.pl

3 kwi 2013 12:33


96,2 pkt na 100 możliwych zdobyło LPP, bezapelacyjny zwycięzca we wszystkich kategoriach. Zarząd, w którym zasiada Dariusz Pachla uzyskał znacznie wyższą ocenę niż przed rokiem (82,6 pkt).

Na drugim miejscu znalazł się Wawel, który w czołówce kategorii "kompetencje zarządu" jest obecny od lat. Obecnie na czele zarządu zasiada Dariusz Orłowski.

Ostatnie miejsce na podium, awansem z piątego miejsca, zajął Cyfrowy Polsat, którego obecnym prezesem jest Dominik Libicki. Czwarte miejsce należy do firmy Integra.pl z Rafałem Brzóską na czele. Szef operatora paczkomatów wyróżnienie to otrzymał trochę na kredyt, bo spółka dopiero stoi u progu ekspansji zagranicznej.

Na miejscu piątym przeskokiem, bo aż z 76. miejsca, awansowała firma KGHM z Herbert Wirthem na czele. Prezes wyprowadził firmę za granicę i wprowadził ją do czołówki rankingu Giełdowa Spółka Roku.

Eksperci docenili również Janusza Niedźwieckiego, ustępującego prezesa Apatora. Kierowany przez niego zarząd awansował w rankingu z 109. na szóste miejsce.

Na następnych miejscach uplasowała się kolejno Amika z Jackiem Rutkowskim na czele, Bogdanka, której roszady w zarządzie nie przeszkodziły w tym, aby spółkę nagrodzono ósmym miejscem w rankingu oraz spółka Quercus TFI z prezesem Sebastianem Buczkiem, której docenienie było prezentem na piąte urodziny firmy.

Pierwszą dziesiątkę rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii kompetencje zarządu zamyka Luis Amaral, prezes Eurocashu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.