Wynagrodzenia w Polsce rosną szybciej niż produktywność

Rozmawiamy z Jakub Dzikiem, wiceprezesem Impela. Rynek pracownika nie ominął branży outsourcingowej. Jak z wyższymi płacami i trudniejszą dla pracowników sytuacją radzi sobie grupa Impel?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wynagrodzenia w Polsce rosną szybciej niż produktywność

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

15 maj 2017 7:32


Jak wynika z badania zrealizowanego przez Work Service, 35 proc. pracodawców zgłasza problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów.

– Bez wątpienia dzisiejszy rynek pracy jest rynkiem pracownika. Podaż jest wielokrotnie mniejsza od popytu. Pracodawcy konkurują. Tworzy to presję na płace, które w wielu sektorach rosną szybciej niż produktywność – komentuje Jakub Dzik, wiceprezes Impela, z którym rozmawialiśmy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. 

– Przez przepisy, które obowiązywały przez ostatnie 8 lat i umowy cywilnoprawne, pensje wielu grup pracowniczych nie były waloryzowane. Nie możemy mówić więc, że ich stawki gwałtowanie rosną, ale że są wyrównywane – dodaje Dzik.

Rynek pracownika nie ominął branży outsourcingowej. W jaki sposób grupa Impel uzupełnia braki kadrowe – jakie metody stosuje i czy posiłkuje się pracownikami z zagranicy? Dowiecie się z wideo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

7 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Rysiek 2017-09-19 22:33:12

Co to za PR nachalny Impela który przez lata oszukiwał niepełnosprawnych i mało-świadomych pracowników!!!

rad 2017-09-07 23:59:58

Gość ma wiele racji Impel zdecydował się powiedzieć coś co nie jest jedynie głaskaniem po głowie. Nad produktywnością przyjdzie nam jeszcze popracować

yola 2017-08-26 20:41:54

Wiele w tym prawdy. Zasuwamy wiele godzin ale produktywność to już co innego . Tu czempionami nie jesteśmy.