Robert Zagożdżon: Tylko zarządzając przez zaufanie, można uwolnić potencjał

– Stawiam na zaufanie. Wspólne realizowanie nie tylko moich pomysłów i wizji biznesowych, ale też tego, co proponują moi menadżerowie – mówi Robert Zagożdżon, biznesmen i coach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Robert Zagożdżon: Tylko zarządzając przez zaufanie, można uwolnić potencjał

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

3 lip 2015 6:56


Jest pan biznesmenem, aktywnym inwestorem na rynku energii. W ciągu trzech lat stworzył pan grupę firm wycenianych na ponad 100 mln euro. Jak sam pan przyznaje, gwarancją sukcesu w biznesie jest inwestycja w ludzi. Na czym polega i jak wygląda ona w pańskich firmach?

Robert Zagożdżon, biznesmen i coach: – Dużą wagę przykładam dziś do wartości i kultury firmy. Biznes to gra drużynowa. Dobry zespół jest w stanie zdziałać cuda. Orientuję się na top management. Zabieram ich na szkolenia na całym świecie. Staram się doskonalić nie tylko ich zdolności biznesowe i operacyjne. Chcę, żeby wzrosły ich kompetencje osobiste w zakresie świadomości, emocji, sposobu myślenia.

Ludzie, którzy żyją w zgodzie ze sobą, własnymi celami i przekonaniami – są lepsi w biznesie. Stawiam na zaufanie. Wspólne realizowanie nie tylko moich pomysłów i wizji biznesowych, ale tego, co proponują moi menadżerowie. Wyszukuję najlepszych ludzi na rynku, a następnie daję im swobodę działania. Uzgadniam wspólne cele i traktuję ich jak partnerów biznesowych, a nie wykonawców. Traktuję ludzi tak samo, jak traktuję siebie – trzeba zachować równowagę i rozwijać swoje pasje oraz samodoskonalić się.

Jest pan nie tylko menedżerem, ale też mentorem, coachem – jaką filozofią i wartościami kieruje się pan w biznesie?

– W biznesie ważne jest to, aby współpracować z ludźmi o podobnym potencjale. Szczerość, autentyczność i odwaga to najważniejsze wartości, które wyznaję i które staram się propagować i zaszczepiać również w ludziach, z którymi pracuję. To nie jest skomplikowana filozofia – te wartości każdy z nas tak naprawdę ma w sercu i tylko życie zgodnie z nimi daje spełnienie zarówno zawodowe, jak i prywatne.

Okazuje się, że te pozornie proste do zastosowania rady wcale nie są powszechne. A ja chcę to zmienić. Chcę rozwijać biznes poprzez tworzenie autentycznych, efektywnych liderów. Takich, którzy budują zaufanie i dzięki temu dają ludziom wiarę w siebie i w innych. Do tego niezbędny jest pewien potencjał, a potencjałem lidera są kompetencje. To one zdecydują o skali sukcesu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.