×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PulsHRDay: Jakie wyzwania stawia rynek pracownika? Odpowiada Katarzyna Fojcik z firmy Randstad Polska

Targi pracy i kariery PulsHRDay odbędą się 15 listopada w Katowicach. Będzie w nich uczestniczyła ważna dla polskiego rynku pośrednictwa zatrudnienia firma Randstad. O tym, jakie cele stawia sobie na zmiennym rynku pracy, PulsHR.pl pyta Katarzynę Fojcik.

PulsHRDay: Jakie wyzwania stawia rynek pracownika? Odpowiada Katarzyna Fojcik z firmy Randstad Polska
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Zarząd firmy Randstad, obecnej w Polsce od 20 lat, nie wyobraża sobie nieobecności na katowickich targach.

• Katarzyna Fojcik: - Chcemy wskazać sposób poruszania się po rynku pracy; tak, aby każdy mógł pozyskać wartościowych pracowników.

• Więcej o targach i towarzyszącej im konferencji przeczytasz tutaj.

 

Mamy w listopadzie przyjemność organizować konferencję i targi #PulsHRDay. Czym takie spotkania są dla Państwa firmy, dla rynku pracy?

- Katarzyna Fojcik, menadżer regionu, Randstad Polska: - Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której nie jesteśmy obecni na tak ważnym wydarzeniu jak #PulsHRDay. Firma Randstad jest liderem w branży HR. Funkcjonujemy na rynku polskim od ponad 20 lat. Mamy w Polsce 140 oddziałów.

Naszą misją jest kształtowanie rynku pracy, dlatego też spotykamy się z kandydatami, z naszymi partnerami biznesowymi. Głownie po to, by porozmawiać o wyzwaniach rynku pracy, o tym, jak wspólnie możemy sobie poradzić z sytuacją na tym rynku. Edukujemy też kandydatów i klientów na temat tego, jak bardzo zmienia się ten rynek. Mówimy o wynagrodzeniach, o benefitach finansowych, pozafinansowych. #PulsHRDay to dla nas świetna okazja by porozmawiać o szansach i barierach w branży HR.

Jakie są największe wyzwania, które rynek pracy stawia przed agencjami rekrutacyjnymi?

- Takie wyzwania maja różne oblicza. Bardzo często mówimy o tym, że obecnie funkcjonujemy na rynku pracownika, więc wyzwania dla agencji rekrutacyjnych wiążą się z umiejętnością pogodzenia interesów obu stron - interesów kandydatów i interesów naszych klientów, pracodawców. W związku z tym, że pracujemy na różnych obszarach, zarówno jeśli chodzi o rekrutacje stałe, jak i tymczasowe, chcemy być w biznesie partnerem godnym zaufania.

Chcemy jasno wskazać kierunek, jak się poruszać po rynku pracy, aby każdy mógł pozyskać wartościowych pracowników; ale także, by kandydaci mogli znaleźć wymarzoną pracę.

Teraz osobą dominującą na rynku pracy jest pracownik. Jakie wymagania mają pracownicy względem pracodawców? Jak państwo starają się im odpowiedzieć? Rzeczywistość rynku pracy jest bowiem dzisiaj trudniejsza niż była jeszcze 7 lat temu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PulsHRDay: Jakie wyzwania stawia rynek pracownika? Odpowiada Katarzyna Fojcik z firmy Randstad Polska

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA