Prezes Work Service uspokaja: w Antalu żadnych zmian zespołu nie będzie

– Można się zastanowić, czy kupowanie samochodu jest usługą z wyższej półki, jeśli ma się już apartament – odpowiada Tomasz Hanczarek na zarzuty konkurencji, że Work Service, przejmując Antal International, przejął firmę z wyższej półki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes Work Service uspokaja: w Antalu żadnych zmian zespołu nie będzie

PODZIEL SIĘ


Autor: Anna Goc

7 paź 2013 8:02


Kiedy zapadła decyzja o przejęciu przez Work Service spółek Antal International i Work Express?

Tomasz Hanczarek, prezes Work Service: Kilka lat temu. Wtedy opracowaliśmy strategię na najbliższe lata. Postanowiliśmy, że będziemy dążyć do rozszerzenia naszych usług w geograficznym trójkącie: Moskwa-Berlin-Stambuł. Stawiamy na duże rynki. Chcemy być liderem rozwiązań wśród najlepszych firm oferujących usługi w tym regionie.

Jakie będą kolejne kroki Work Service?

- W najbliższych latach możemy osiągnąć ok. 4 mld zł przychodów ze sprzedaży. Kolejnym krokiem będą rynki Azji: Indie, Wietnam, Indonezja, Singapur. W dłuższej perspektywie zależy nam na tym, by znaleźć się także na rynkach: rumuńskim, greckim oraz w krajach starej Europy. Planujemy tam rozwinąć całą strukturę organizacyjną firmy, otworzyć biura i przyjąć pracowników.

Jaka to perspektywa czasowa?

- Jeżeli chcemy to osiągnąć w najbliższych latach, czyli w bardzo krótkim czasie, nie wystarcza nam już stały wzrost organiczny, ale trzeba też poszerzać ofertę o kolejne usługi, podbijać nowe tereny.

Jakie?

- Nie tylko zróżnicowane, ale też dostępne w coraz większej liczbie państw. Chcemy być aktywni na tych obszarach geograficznych, w których aktywny był dotychczas Antal. Podobnie jest z Work Express, dzięki której chcemy dopełnić naszą strategię przez zdobywanie nowych rynków w Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i w Norwegii.

Jako Work Service możemy świadczyć usługi w ramach doradztwa personalnego. Jedynym obszarem usług, którego nie mamy jeszcze w ofercie, jest inżyniering. W palecie naszych usług są usługi medyczne, czyli outsourcowanie pracowników związanych ze służbą zdrowia, usługi finansowe, także w obszarze IT, oraz w zakresie doradztwa personalnego.

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

- Nie interesuje nas kupowanie w tych państwach spółek. Planujemy zaistnieć na tych rynkach, pozostawiając główne struktury firmy w Polsce, a tam zatrudniając lokalnych pracowników.

Państwa firma ma już plany związane z kupnem kolejnej spółki z dziedziny inżynieringu?

- Od kilku lat bardzo intensywnie poszukujemy spółek z obszarów, które nas interesują. Lista tych do ewentualnego przejęcia jest bardzo długa. Wciąż przypatrujemy się rynkowi i zbieramy informacje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.