Praktyki czynią mistrza

- Dzięki stażom młodzi ludzie mogą wykazać się innowacyjnym spojrzeniem na firmę oraz jej produkty - mówi Agnieszka Ossowska-Sylwanowicz z działu zarządzania talentem Kompanii Piwowarskiej:
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praktyki czynią mistrza

PODZIEL SIĘ


Autor: Bartosz Dyląg

1 sie 2013 8:16


Po co staże i praktyki w Kompanii Piwowarskiej?

Agnieszka Ossowska-Sylwanowicz, dział zarządzania talentem Kompanii Piwowarskiej: Staże i praktyki studenckie organizowane przez Kompanię Piwowarską są dla firmy formą współpracy z lokalnym i branżowym środowiskiem akademickim i pozwalają umocnić wizerunek KP jako atrakcyjnego miejsca pracy.

Przyjmowanie studentów na staże i praktyki ma na celu przekazanie im wiedzy dotyczącej funkcjonowania dużej organizacji i specyfiki pracy w wybranym dziale. Pracownicy firmy uczą się od młodych ludzi świeżego spojrzenia. Dzięki programom, studenci i absolwenci mają szansę stać się częścią lidera branży piwowarskiej w Polsce i - cytując stażystów - już na samym początku kariery zawodowej uczyć się od najlepszych.

Jak prowadzicie rekrutacje na staże?

- Kompania Piwowarska poszukuje osób z biegłą znajomością języka angielskiego, szukających możliwości rozwoju i pragnących poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Kandydaci powinni posiadać naturalne zdolności komunikacyjne, przejawiać inicjatywę i lubić wyzwania. Proces rekrutacji składa się z kilku etapów: rejestracji online, weryfikacji przesłanych aplikacji, assessment centre, sprawdzenia znajomości języka angielskiego oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Od czterech lat organizujecie program stażowy Kompania Innowacji.

- Młodzi ludzie mogą wykazać się innowacyjnym spojrzeniem na firmę oraz jej produkty. W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować projekt na jeden z trzech zaproponowanych tematów z obszarów marketingu, sprzedaży i logistyki. Spośród nadesłanych prac, wybrano 22 najciekawsze. Ich autorzy zostali zaproszeni na finał, podczas którego zaprezentowali swoje pomysły. Komisja złożona z pracowników działów marketingu, innowacji i HR Kompanii Piwowarskiej wybrała 9 najbardziej oryginalnych i nowatorskich projektów oraz zaproponowała ich autorom staż.

Organizujecie również program stażowy dla działów produkcyjnych.

- Od dwóch lat KP organizuje Manufacturing Trainee Program. Jest to program stażowy skierowany do studentów ostatniego roku lub absolwentów uczelni technicznych. Staż trwa 18 miesięcy i obejmuje kilka etapów: od ogólnego zapoznania się z wszystkimi działami w browarze, po realizację samodzielnych projektów i ich ewaluację.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.