×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca w IT, Future Processing: Jak wygląda praca w gliwickiej firmie?

- U nas nie ma czegoś takiego jak negocjowanie pensji. Jeśli ktoś przychodzi do nas i stawia nam ultimatum, że odejdzie jeśli nie dostanie przykładowo 1 tys. zł podwyżki, to niestety rozstajemy się z nim - mówi Ewa Ebelewicz-Plaza, head of people w Future Processing.

Praca w IT, Future Processing: Jak wygląda praca w gliwickiej firmie?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Podczas rekrutacji stosujecie metodę, która nie jest popularna w Polsce - storytelling. Przykładem jest ubiegłoroczny projekt „Better Future - Medical Imaging Project”. Dlaczego storytelling?

Ewa Ebelewicz-Plaza, head of people w Future Processing: - Staramy się, aby to, co robimy, wyróżniało się na rynku, zwłaszcza wtedy, kiedy w grę wchodzą ważne dla nas z punktu widzenia strategicznego projekty. Pragniemy wyeksponować idee, które są dla nas bardzo ważne. Tym samym chcemy przyciągnąć do firmy odpowiednie osoby, które zainspirują się tym, co robimy i będą miały ochotę przejść przez proces rekrutacyjny. Jest to związane z intencją naszej firmy - chcemy, by dzięki nam świat był lepszy. Myślę, że storytelling to dobry i atrakcyjny sposób na przekazanie naszej wizji.

Storytelling pomaga sprostać wyzwaniom, jakie niesie za sobą nasilający się rynek pracownika?

- Faktycznie, wiele firm boryka się obecnie z problemami rekrutacyjnymi. Na rynku pracy mamy więcej ofert niż potencjalnych pracowników. Staramy się jednak być atrakcyjnym pracodawcą i pokazywać to, czym się zajmujemy.

Z drugiej strony chcemy również, by osoby, które do nas trafiają, pasowały do naszej kultury organizacyjnej. Dla przykładu, celem narracji związanej z Rembrandtem (projekt „Better Future - Medical Imaging Project”) było przekazanie głębokiej idei. Chcieliśmy pokazać, że szukamy ludzi do projektu, który w pozytywny sposób może wpłynąć na otoczenie. Sam fakt, że ktoś zgłosił się do nas i przebrnął przez wymagający proces rekrutacyjny, świadczy o jego zaangażowaniu.

Udaje się znaleźć odpowiednich pracowników? Proszę podać przykład.

- Dobrym przykładem jest wspomniany już projekt „Medical Imaging Project”. Jego celem jest pomoc w leczeniu nowotworów poprzez zwiększenie skuteczności diagnostycznej obrazowania. Wymagał on wąskich i specyficznych kompetencji. W ciągu 4 miesięcy trwania kampanii spłynęło do nas 75 CV. Z kolei z rekrutacji wewnętrznej zgłosiło się 28 osób, a ostatecznie na podstawie rekrutacji do projektu dołączyło 10 osób. Ogółem zatrudniliśmy 13 osób. Nasz cel rekrutacyjny spełniliśmy w 100 proc. Efekt ten to w dużej mierze zasługa ciekawego projektu. Ludzie chcą brać udział w czymś, co jest wartościowe i może pozytywnie wpłynąć na innych ludzi. Z drugiej strony poziom projektu pozwala na sprawdzenie i rozwinięcie swoich umiejętności.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Praca w IT, Future Processing: Jak wygląda praca w gliwickiej firmie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Virtus 2017-10-24 22:14:46

    Mam nadzieję, że stracą najlepszych pracowników. Zamiast pieniędzy propaganda jacy jesteśmy wspaniali.

  • Zeghar 2017-10-23 18:14:33

    Ten ich storytelling wygląda jak subtelne wykorzystania szantażu emocjonalnego. W ciekawą stronę zmierza HR...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA